Palve vaktsineerida president Afganistani minekuks on odav PR-nõks

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
President on oma käitumisega ka Riigikogu institutsiooni alandanud ja häbistanud.

Kui president sõidab aprillis Afganistani, siis on mõistagi nii teda kui saatjaskonda vaja eelnevalt vaktsineerida – kuid sellise palve levitamine massimeedia kaudu on odava populaarsuse taotlemine.

Eesti ühiskonna suhtumine president Kaljulaidi on seinast seina, kuid ilmselt ei eita ka tema kriitikud seda, et riigipea vaktsineerimine on kindlasti vajalik, selleks ei peaks isegi eraldi taotlust tegema.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigi esimese inimese kaitsmine on igal juhul mõistlik ja see tulnuks ehk isegi varem ära teha, sest Kaljulaid on pidevalt hõljunud suusaradadel ja käis ka riigivisiidil Soomes. Ta on juba pikemat aega olnud potentsiaalne viiruse levitaja, sest näiteks Tartu maratonilt, kus ta osales, leiti koroonahaigeid.

Imelik ongi, et pikka aega vastutustundetult käitunud inimene hakkab nüüd teistele eeskujuks ning taotleb seaduskuulelikult eelisvaktsineerimist. Miks seda ei tehtud näiteks enne visiiti koroonas vaevlevasse Soomesse?

Presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo saatis sotsiaalministeeriumi terviseala asekantslerile Maris Jessele kirja, milles selgitab, et Kersti Kaljulaidi Afganistani minekuks on vaja presidenti vaktsineerida koroonaviiruse vastu, kirjutab Postimees.

«Presidendi kantselei koos välisministeeriumi ja kaitseväega on planeerimas Eesti riigipea visiiti Afganistani Islamivabariiki, et arutada nii Afganistani kui ka NATO missiooni juhtkonnaga olukorda piirkonnas ning Eesti kaitseväe missiooni võimalikku jätkamist,» kirjutas Riisalo.

“Palume teil erandkorras leida võimalus presidendi ning teda visiidil saatva delegatsiooni (4-5 inimest) vaktsineerimiskuuri alustamiseks selliselt, et vaktsineerimine oleks lõpetatud märtsikuu lõpuks,» selgitas Riisalo.

Võimalik, et president ei taha selliseid süüdistusi kuulda, nagu esitas ühiskond neid kantsler Marika Priske puhul, kuid siin meenub, et too juhtum vajuski soiku ja ilmne kuritarvitus pühiti vaiba alla. Praegune suhtekorraldustöö, mis on mõeldud presidenti seaduskuulelikuna kujutama, jookseb oma potjomkinluses ilmselt rappa.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused