Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: Biden lubab Venemaal inimõigusi kaitsta. Kuidas küll?

-
06.02.2021
Kuidas hakkab Biden sellisele maale inimõiguste vajalikkust selgeks tegema? (Foto: Scanpix)

“Joe Biden pidas tähtsa kõne, kus teatas, et need ajad on möödas, mil USA jälgis kõrvaltvaatajana, kuidas Venemaal inimõigusi rikutakse.

Minul võttis südame alt veidi külmaks. Ma ei söandanud eriti oletusi tegema hakatagi, millisel moel USA võiks Venemaa sündmustesse sekkumist praktikas proovima hakata.

Vanameister Tammsaare ütleb „Tõe ja õiguse“ V köites Pearu sõnadega: „Kui inimesel on hea süda, siis suab temast kergesti mõrtsukas. Õel inimene annab kitli peale, aga hea inimene lööb su korrapealt maha.“

Ameerikas on küllalt nähtud neid hea ja haleda südamega presidente, kes kohe ei saanud muidu, kui pidid arenemata rahvaid õnnelikku ühiskonda pommitama. Hiljuti oli küll üks halb ja julm, kes üle hulga aja mitte midagi niisugust ette ei võtnud. Aga sellest saadi ruttu lahti, juba pärast esimest ametiaega.

Headel presidentidel on seni olnud vähemalt sedavõrd oidu, et pole kippunud õnnele pommitama selliseid, kes oleks suutnud tõhusalt vastu hakata. Venemaal seevastu on niisugune võimekus olemas…

Ajab hirmu nahka küll.”

Paul Oja