Paul Oja: milline riigipea on veel oma riigi valitsuskoalitsiooni liikmeid vihanud?

Paul Oja on EKRE Soome osakonna liige ja Uute Uudiste kaasautor.

Uute Uudiste kaasautor ja EKRE liige Soomes Paul Oja kirjutab sellest, kuidas üks väga kuri riigipea vihkas oma riigi koalitsioonivalitsust selle ühe liikme tõttu ja mis kogu loost edasi sai.

Viktor Suvorov kirjeldab Hitleri pääsu võimule järgmiselt. Valimiste tulemusel oli Saksamaal 1933. aastal alguseks kaks suurt parteid – sotsiaaldemokraadid ja natsionaalsotsialistid. Kumbki absoluutset häälteenamust ei saanud ja võimule pääsemiseks oli vajalik koalitsioon kolmanda, väikese parteiga – kommunistidega.

Kommunistid olid saanud Moskvast karmi käsu: mitte mingit koostööd sotsiaaldemokraatidega! Nii sõlmisidki nad koalitsioonilepingu natsionaalsotsialistidega, tänu mille Hitlerist peagi riigikantsler sai.

 Hitler oli eluaeg vihanud kommuniste ja juute. Pärast võimule pääsemist korraldas ta peagi asjad nii, et koalitsioonipartnerid kommunistid sisenesid väravatest pealkirjadega „Arbeit macht frei“ (Auschwitz) ja „Jedem das Seine“ (Buchenwald) ning rohkem neid ei nähtud.

 Meie president kuulutas hiljuti, et vihkab oma riigi valitsuskoalitsiooni kuuluvat parteid. Ajalool on – antud juhul õnneks – kalduvus korduda farsina. Kõnesoleva presidendi vihkamine võttis sellise vormi nagu jonnitujus koolieeliku käitumine kaupluses, kui selgub, et ema ei kavatse talle osta meeldima hakanud mänguasja või maiustust. Laps trambib jalgu ja karjub hullu häälega üle kogu poe, nii et kõik kõrvalised inimesed on sunnitud teda kuulma ja tundma kaaspiinlikkust.

Kommentaarid