Paul Oja: sallija Andrus Kivirähk üritab “mõnusat nalja” teha

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Eesti Päevaleht võttis endala esimese kolme võimu rolli.

“Aasta viimase saate „Hommik Anuga“ viimaseks külaliseks oli Andrus Kivirähk, sallijate tuntud eestkõneleja.

Kui Anu viidates Kiviräha kirjutistele „Päevalehe“ laupäevalisas temalt küsis, missugune pilt nende põhjal lõppevale aastale avaneb, vastas Kivirähk:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„ On raske olnud, sest mingid teemad pressivad väga peale. Ühelt poolt koroona ja teiselt poolt, kuidas seda nüüd pehmelt öelda, see, mis valitsuses toimub seoses ühe valitsuserakonnaga. Võib-olla ma olen sel aastal kirjutanud rohkem följetone. Varem oli rohkem arutlevaid kolumne, kus üritad diskuteerida, midagi arukat öelda. Aga praegune pilt, mis poliitikast avaldub, ja ka koroonaga seoses, mis sa seal ikka väga arutled. Pigem üritad mõnusat nalja teha või kirjutada humoreski vormis neid oma kolumne. Olen läinud ilukirjanduslikumaks oma Päevalehe jutukestes, sest ei ole mõtet diskuteerida teatud inimestega, nende üle võib ainult nalja teha.“

Kui oma argumendid nii niruks ja kahvatuks osutuvad, et neil mingit mõju ei ole, vaid karavan ikka edasi astub, ja veel edukate ning õigustatud sammudega, nagu neid praegusel valitsusel juba mitmeid ette on näidata, siis ei jäägi muud üle, kui üritada „mõnusat nalja teha“. Sallijate maailmavaate kandev jõud on aga eksistentsiaalne klassiviha rahvuslaste vastu. Vihaga kastetud huumoritaim ei kanna kunagi nauditavaid naljaõisi.

Sallijate vastaspoolel pole see-eest tarvis pingutada, et nalju välja mõelda. Sallijate endi poliitiline tegevus ise pakub neid sel määral, et kunagise iganädalase „Meelejahutaja“ saaks neist kokku panna lahedalt.”

Paul Oja, Uued Uudised Soomes

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused