Paul Puustusmaa: sümbolitel on suur tähtsus ja tähendus. Ka Georgi lindil vene imperialismi jaoks

Repliik,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Kommunismiohvrite memoriaali mõnitamine viitab juba selgele riigivastasusele. Pilt on illustratiivne.

EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa kirjutab sotsiaalmeedias sellest, kuidas Venemaa on 9. mai eel hoogustanud infosõda ja oma osa selles on vene suurriikluse sümbolil Georgi lindil.

“Sümbolitel on suur tähtsus ja tähendus. Nende nimel võideldakse ja ohverdatakse. Ka elusid ja vabatahtlikult. Nende pärast tapetakse ning ka sümboleid tapetakse (vähemalt püütakse tappa).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sümbolite käsitlemine, mõnel juhul rohkem, teisalt vähemoskuslikum käsitlus, on omane kõikidele nähtustele meie ühiskonnas. Aegajalt ka sümboleid kaaperdatakse. Eriti siis, kui need on esteetiliselt hästi mõjusad või kergesti käsitletavad mõne ajaloolise paralleeli kaudu.

Nii on kurikuulus nn Tõnismäe “Aljoša” ühelt poolt omandanud Tallinna vallutamise, teisalt aga linna vabastamise sümboli tähenduse.

Parimaks näiteks on aga ilmselt nn Georgi lint, mis sajandite vanusest vaprate tunnusmärgist on tapjate poolt omandamise ning hilisema ideoloogilise moonutamise teel saanud uue tähenduse – vene imperialismi ja riikliku fašismi tunnusmärgiks.

Siinjuures selle XVIII sajandil asutatud tunnuse (lint, orden, rist …) kandjaid austati Vene Keisririigis väga kõrgelt nii riigi kui rahva tasandil. Riigi (keisririigi) hävitajad asusid hävitama ka selle kandjaid ning teatud ajal XX sajandi alguses oli Georgi lindi, risti ja ordeni kavalerid/kandjad põlu all, hukkamisele määratud.

Georgi tunnusega seostas vene sotsiaaldemokraatlik revolutsioon oma vaenlasi. Seda kuni häda kätte tuli.

Teise ilmasõja ajal (1941) võttis uus vene riik ja tema sotsialistlik valitsus vana sümboli uuesti kasutusele. Alguses lindina (1941), siis kaardiväe rinnamärgi tunnusena (1942), edasi medali lindina (1943) ning lõpuks ka sotsialistliku riigi kõrgeima ordeni (võidu ordeni) lindi värvitunnusena (1944).

Seostatuna tugevasti maailmasõjaga, hakati sama linti aktiivselt taaskasutama ning riigi tugeval rahalisel toel populariseerima liikumistes ja üritustel, millised on otseselt seostatavad tänase vene fašistliku riigi, tema ekspansionistliku poliitika ja imperialistlike püüdluste ideoloogiaga.

Georgi lindikesele kui vene riikliku ekspansionismi tunnusele pani fašistlik riik oma toe alla 2005. aastal, kui käivitati mastaapsed üritused üle Euroopa, sealhulgas Eestis.

Ka loodusnähtused, pühapaigad, kalendripäevad ja rahvuslikud pühad jms. on sümbolid, mida ideoloogiliselt kaaperdatakse, moonutatakse, muudetakse.

Olgu siin näitena jõulud, aastavahetus, Konstantinoopoli Hagia Sophia katedraal, mis mošeeks on moonutatud või ka II ilmasõja lõpupäev oma 8.-9. mai dilemmaga.

Viimatinimetatu, ühelt poolt Stalini jonni (e. noore Vene riigi mõjujõu) tunnuspäev on omakorda pehmendatud (loe: kaaperdatud) Euroliidu poolt, kes selgelt ideoloogilistel põhjustel 9. maid loeb alates 1986. aastast nn Euroopa päevaks.

Ühesõnaga – sügavalt eksib see, kes alahindab sümbolite tähendust ja mõju.”

Loe ka: Sotsid mõistavad 9. mail pidutsejaid, rahvuskonservatiivid hoiatavad “kurjuse impeeriumi” taassünni eest

One commentOn Paul Puustusmaa: sümbolitel on suur tähtsus ja tähendus. Ka Georgi lindil vene imperialismi jaoks

 • Avatar

  Vene revolutsiooni ajastus oli vale, see toimus natuke liiga vara. Nüüd me näeme umbes samasugust globaalset projekti, mis toimib – “viirusetõrjet”, mis hävitab keskklassi ja mängib kaardid globalistlike suurtegijate kätte. Kõigi maade lumpen-proletaarlased ühinevad internetis ja suudavad ehk heal juhul kõigi maade ühinenud globalistidele mingit vastumängu pakkuda. Pigem saab sellest anti-liikumisest globalistide endi poolt organiseeritud feik, independent liikumine, mis on grantidega kinni mätsitud.
  Muidugi kompromiteeritakse igasugused vastuhaku katsed väidetega, et inimeste kooselu ainuke mõistlik vorm on elektrooniline orjandus ja vägivald (vt lukašenkavastast laimukampaaniat). See on lihtsalt inimloomus, ei maksa iseendale vastu hakata. Tuleb taluda ja nutta. Me oleme loomult alatud, ahned ja rumalad. Unustage õilsus, tarkus ja üllus. Oi kui tore on elada “valusas tões” ja varastada, ning valetada, piiranguteta. Vahepeal ennast kurbusest täis juua ja siis valetada ja varastada edasi. Nii elavad ÕIGED mehed!
  Vale vene revolutsiooni kohta tuleneb suurkodanluse hirmust alamklassi ees. Nende õuduseks võivad vaesed inimesed organiseeruda, ehitada midagi toimivat. Ega hiljutises mängufilmis “Jokkeri” raevunud inimmassi asjatult kaootiliste klounidena näidatud. Vaene inimene, tea, et sa oled Kloun, sa ei suuda midagi juhtida. Sind tuleb juhtida ja selleks oleme meie, kõrgem klass loodud (Kloun kui sümbol, räägime sellest ka). Kui sa aga ikka veel arvad, et esteetilised inimsuhted ja õiglus on võimalikud, siis lõpetad nagu Lenin, meie poolt kokku valetatud holokaustilises õudusfilmis, seriaali “Tšernobõl” sünges valgusgammas.
  Tinistatud ajakirjanikud kordavad goebbelsliku järjekindlusega Solženitsõni, Suvorovi ja Alekšejevitši poolt kokku kuhjatud laimu ja valet (millest nad ise puhtsüdamlikult räägivad – jah, need ON vaid kuulujutud). Nad on täiseti süüdimatud oma usus. Vseviov ju raadios rääkis! Järelikult on tõde? Püha lihtsameelsus! Kui Jumal tahab inimest hukka saata, siis võtab ta temalt mõistuse.
  Head valgustumist!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused