Pead hakkasidki veerema

Korvpalli pall

Pead hakkavad veerema, see paari aasta eest Martin Helme poolt öeldud metafoor kohtunike aadressil juurutati peavoolumeedias EKRE sõnavarasse ehk moodsamalt öeldes retoorikasse ning saadab seda tänaseni. Nõnda ka nagu mõned muud kujundid ja kalambuurid.

Ainult, et pead veerevad isegi ilma rahvuskonservatiivsete poliitikute ponnistustetagi, sest asjaosalised teevad ise saatuslikke vigu, mis ei luba neil oma kõrgetes ametites jätkata.

Prokuröridest rääkides. Näiteks peaprokuröri Lavly Perlinguga pole tema ihaldatud uue ametiaja alguse eel rahul prokuratuuri enda töötajad. Nõnda näitas vastav uuring. Tsiteerides uuringutulemusi: „Töötajate arvates tasub esmajärjekorras tegeleda just juhtkonna poolse lugupidamisega ning õiglase kohtlemisega tööl.“ Kas pead hakkavad veerema?

Politsei. Ja piirivalvejuht Elmar Vaher langes oma ülikooli magistridiplomitööga plagiaadikahtluse alla ning ta nentis, et on süüdistuse korral valmis ametist lahkuma. Ehkki korra üritati kusagil jätta muljet, et Vaheri kohta kogus komprat EKRE, siis nii see loomulikult ei ole, mida tunnistas ka vale päevavalgele kiskunud Eesti Ekspress. Siseminister Mart Helme leidis politsei tippjuhi kohta siiski häid sõnu, kuid temagi on seda meelt, et süüdistuse puhul Vaher oma ametis jätkata ei saa. Kas pead hakkavad veerema?

Pead veeresid ka Swedbankis, kus väidetava rahapesu sisejuurdluse käigus said sule sappa pangajuht Robert Kitt ja veel paar juhti.

Pead veeresid isegi Eesti jalgpallikoondises, kus peatreener Martin Reim koos abitreeneritega teatasid oma tagasiastumisest. Eesti rahvusliku uhkuse 0:8 kaotuses Saksamaale ei saa küll kuidagi EKRE-t süüdistada.

Eesti Ekpressi peatoimetaja Erik Moora nendib oma juhtkirjas, et hullud ajad on siin Eesti riigis – elu käib ringi nagu mõni turbo­mootoriga karussell.

„Hommikul tööle hakates ei tea paljud enam, kellega oma asju tööpäeva lõpuks ajama peab. Õhtul magama minnes ei tea keegi, kas ta ise hommikuks ametis on,“ kirjutab ajakirjanik.

No, mis sa oskad kosta. Peaasi, et žurnalist pead ei kaota selles talle üle jõu käivas või näivas tempos. Sest kainet pead oleks sellises olukorras ajaleheteos küll väga vaja. Samas jälle – nagu ütleb vanasõna – veerev pea ei sammaldu.

Kommentaarid