Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister võttis promominutid, et paanikat külvata

23.09.2022
Kaja Kallas
© Kuvatõmmis

Peaminister Kaja Kallase (Reformierakond) eileõhtune „erakorraline pöördumine“ Eesti televisioonis enne uudistesaadet Aktuaalne Kaamera, oli sisuliselt reklaamikampaania, kus populaarsust kaotav Kallas soovis ärevat olukorda ära kasutades endale tähelepanu tõmmata, kuid selle käigus külvas inimestesse täiesti vastutustundetult asjatut paanikat.

Õnneks on paljud selle ka läbi näinud, kuid suur osa eestimaalasi on nüüd veel suuremas ärevuses ning jooksevad poodi vett, tikke ja elektrigeneraatoreid kokku ostma.

Kuigi selline elektrikatkestuste oht olnud üleval kogu aeg, on ääretult rumal just praegu sellega rahvast hirmutama tulla, devalveerides sellega peaministri erakorraliste pöördumiste formaati.

Võiks isegi öelda, et pigem õhkus sellest esinemisest isiklikke hirme ja ebakindlust, mis peideti kaadrisse tulles laia naeratuse taha.

Lisaks oli kindluse mõttes selja taha seatud pilt Stenbocki majast, mis valgustatud Euroopa Liidu lipuvärvidega. See on järjekordne kõnekas detail Kaja Kallase hoiakutest, kus Eesti huvid on mattunud Euroopa Liidu huvide alla.

Paanika levimisele aitas kaasa ka õppuse algus, mis oli küll varem kokku lepitud, kuid oleks võinud siiski mõne päeva edasi lükata, et mitte langeda kokku Putini poolt välja kuulutatud mobilisatsiooniga.

Eesti riigi juhid peaksid kodanikke rahustama, kindlakäeliselt juhtima, mitte emotsioonidesse lasuma vastutustundetult õli tulle valama ja endale teiste kannatuste arvelt promo tegema.

 

Aarne Mäe