Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaministri ettepanekud kõrgete riigitegelaste vaktsineerimise kohta õigustavad juba juhtunut

03.02.2021
Sel sügisel ei soovitata enam “õlga alla panna”:
© UU

Kõrgete riigiametnike eelisjärjekorras valtsineerimise mõte olnuks õige juba vaktsiini saabudes, nüüd aga tundub selline idee tagantjärele tarkusena, mille eesmärgiks on summutada juba käivat korruptiivset skandaali. Seda enam, et Priske ümber valitseb nüüd suuresti vaikus, juhtumit püütakse unustusse suunata.

Peaminister Kaja Kallase sõnul võib valitsus vaktsineerimiskava täpsustamisega üle vaadata ka riigi tippjuhtide vaktsineerimise korra. Kallas ütles saates “Stuudios on peaminister”, et peagi võidakse rahvusvahelistel kohtumistel hakata osalemise eeltingimusena nõudma vaktsineerimist, mistõttu oleks halb, kui Eesti liidrid seetõttu oluliste otsuste tegemisel osaleda ei saaks, vahendab BNS.

Kallase arvamus on õige, aga ajastus vale. Nüüd näib sellise mõtte väljakäimine soovina öelda: no mis te Priske kallal norite, tegelikult tulnuks mitte ainult teda, vaid ka mind ja teisi minu ministreid kohe vaktsineerida.

Peaminister ütles oma arvamuse välja siis, kui kogu ühiskond tundis oma õiglustunnet juba sügavalt riivatuna. Ei Kallas ega tema ihupresident pole nn eliitvaktsineerimist kuidagi resoluutselt hukka mõistnud, vaid on katsunud saadud lööki summutada ja “priskeid” kaitsta. Nagu nüüdki stuudios.