Peavoolumeedia näitas taas oma valitsusvastasust, rõõmustades peamise valitsuspartei “languse” üle

Repliik,
Ajakirjandus sipleb kahe maailmavaate vahel.
©Uued Uudised
Ajakirjandus teeb allakäiku

Kolmapäeval avaldati järjekordse Norstati populaarsusuuringu tulemused ja praktiliselt kogu massimeedia kubiseb pealkirjadest “Keskerakonna tõus peatus!”

See näitab väga eredalt meedia valitsusevaenulikkust, sest tegu on esimese uuringutulemusega pärast viimaste nädalate tõusu, kus Keskerakonna populaarsus ei kerkinud, vaid langes, kuigi kõigest 0,6%. Selle põhjuseks võib olla nii statistiline viga kui ka mõni KE jaoks negatiivne sündmus, mis uuringuperioodi eel või ajal juhtus – aga see polegi oluline.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oluline on hoopis reageering – terve meedia hõiskab, et KE tõus on peatunud. Aga see ei pruugi peatunud olla, vaid võib juba järgmiste uuringute aegu jätkuda. Kuid madalatele inimestele jagub ka madalast langusprotsendist, et pööbellikku rõõmu tunda.

Kui Reformierakonna toetus pikka aega langes, siis olid meediapealkirjad ikkagi “Reformierakond on endisest teistest mäekõrguselt üle!” See näitab, kuhu suunas ajakirjandus kallutatud on – nad vihkavad valitsust ja toetavad opositsiooni. Seda tõestavad selliseid väikesed rõõmupurtsatused, kui valitsuserakondadel veidigi kehvemalt läheb.

Keskerakonda toetab 23,3% küsitletutest (eelmine kord 23,9%)  ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,3 protsenti (varem 15,5%), Isamaa toetus aga langes 0,3%.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused