Peavoolumeedia näitas taas oma valitsusvastasust, rõõmustades peamise valitsuspartei “languse” üle

Repliik,
ajakirjandus, ajaleht, postimees
©UU
Pealkirjad peavad kutsuma küll lugema, kuid ei tohi anda valeinfot, eriti kui selgitusi lugema ei pääse. Pilt on illustratiivne.

Kolmapäeval avaldati järjekordse Norstati populaarsusuuringu tulemused ja praktiliselt kogu massimeedia kubiseb pealkirjadest “Keskerakonna tõus peatus!”

See näitab väga eredalt meedia valitsusevaenulikkust, sest tegu on esimese uuringutulemusega pärast viimaste nädalate tõusu, kus Keskerakonna populaarsus ei kerkinud, vaid langes, kuigi kõigest 0,6%. Selle põhjuseks võib olla nii statistiline viga kui ka mõni KE jaoks negatiivne sündmus, mis uuringuperioodi eel või ajal juhtus – aga see polegi oluline.

Oluline on hoopis reageering – terve meedia hõiskab, et KE tõus on peatunud. Aga see ei pruugi peatunud olla, vaid võib juba järgmiste uuringute aegu jätkuda. Kuid madalatele inimestele jagub ka madalast langusprotsendist, et pööbellikku rõõmu tunda.

Kui Reformierakonna toetus pikka aega langes, siis olid meediapealkirjad ikkagi “Reformierakond on endisest teistest mäekõrguselt üle!” See näitab, kuhu suunas ajakirjandus kallutatud on – nad vihkavad valitsust ja toetavad opositsiooni. Seda tõestavad selliseid väikesed rõõmupurtsatused, kui valitsuserakondadel veidigi kehvemalt läheb.

Keskerakonda toetab 23,3% küsitletutest (eelmine kord 23,9%)  ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,3 protsenti (varem 15,5%), Isamaa toetus aga langes 0,3%.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused