Peavoolumeediat tuleb osata lugeda ridade vahelt

Repliik,
©Erki Evestus
Ajakirjanduse kohta ilmub pidevalt ka häid karikatuure.

Inimesed, kes jälgivad pidevalt peavoolumeedia uudiseid, oskavad neist juba välja lugeda tõe, mida varjata püütakse.

Tavaline asi on see, et kui mõnes multikultuurses riigis tehakse terroriakti moodi kuritegu (massitulistamine või mitme inimese pussitamine) ja kohe kurjategija tausta ei avaldata, on tegu sinna riiki sisserännanud inimesega, kelle taust küll hiljem täpsustatakse, aga koos diagnoosiga “vaimsed probleemid”.

Pikka aega on uudistes olnud jutuks Suurbritannia peaministri järglase leidmine konservatiivide leerist ja alati on ära märgitud, et üks tõenäolisi võitjaid võib olla hindu juurtega Rishi Sunak. Nüüd aga ilmus AFP-STT-BNS-i uudis “Suurbritannias jätkus võitlus peaministri ametikoha pärast”, kus favoriiti pealkirjas enam ei mainita, ja sisu ütlebki, et “välisminister Truss on vahepeal saavutanud tugeva edumaa tooride liikmete arvamusküsitlustes”.

Kevadiste Ungari parlamendivalimiste aegu puudusid massimeediast pealkirjad selle kohta, kus võib opositsioon edu saavutada, nende tegemisi peaaegu et ei kajastatud ja tulemusi oligi oodatav – Viktor Orbani partei saavutas suure edu. Kui aga meedia kirjutab suurte pealkirjade all, et “Kohus mõistis Trumpi endise nõuniku Steve Bannoni süüdi kongressi solvamises”, siis on selge, et Trumpi asjus pole demokraatidel midagi muud võimalik ette võtta, ja kogu aur läheb raevule tühistes asjades.

Peavoolumeedia küll valetab, aga peamine etteheide talle on see, et ta jätab paljudest sündmustest üldse rääkimata. Mis aga puutub Eesti meediasse, siis seoses sellega, et Aivar Mäe valiti Põhja-Pärnumaa vallavanemaks, oli üles võetud tema teatriskandaal, ja näitlejanna Piret Kalda väitis, et nõiajaht Mäe ümber oli lihtsalt inetu. Selle peale kirjutas üks kommentaatoritest: see ei ole ajakirjandus, need on koolikiusajad.

Just nimelt – tänane Eesti ajakirjandus on ehtsaim koolikiusaja.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused