Peep Leppik: küsimus pole niivõrd keeles kui õpetamise tasemes Eesti koolides üldse

Repliik,
©Uued Uudised
Õpetaja ja teadlane Peep Leppik.

„Just viimasel kahekümnel aastal on toimunud ohjeldamatu laste arendamise, kasvatamise ja õpetamise allakäik (ka paljudes kodudes). Meenutagem, millised erakonnad olid siis võimul?

Aastatel 2001 kuni 2012 langes eesti koolides gümnasistide arukus (IQ) lausa 8 standardpunkti. Seda näitas TÜ Psühholoogia Instituudi kaudu tehtud Merle Kõrgesaare uurimus üle 1400 gümnasisti kohta (aga neid andmeid ei taheta isegi avaldada).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Argielus kohtab valdavalt (NB! – normaaljaotuse kõver) noori, kes klasside ja/või auditooriumite kaupa ei saa lektori lihtsast jutust enam aru ega oska  ka väljenduda. Just siinsete vene koolide õpilased torkavad mõtlemise ja/või aruka väljendusoskuse poolest veel silma, sest meie nn vene koolidesse jõudsid moodsad ja „innovaatilised“ didaktilised pseudovõtted-meetodid hilinemisega. Ning süvenegem probleemi – nn PISA ei näita ju koolis toimuvat!

Seega, austatud Riigikogu, ammu on aeg hakata tegelema eesti (eestikeelses) koolis toimuvaga; siia on maetud ka süvenev õpetajate puudus (mis veelgi kiirendab allakäiku). Pärast Peeter Kreitzbergi lahkumist on kiirel lagunemise teel ka ühtluskooli põhimõte – väikeriigi hariduse ja kultuuri surm. Lõpetame arutu enesekiitmise!

Peep Leppik, teadlasest koolmeister

7. dets. 2020.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused