Peielistel oli lõbu laialt, on ka põhjust, sest teadus saab tegelikult raha juurde

Repliik,
- Updated
©Scanpix
6BTZzshk4r58pv4aLUCOGo

Olgem ausad, üsna pentsik on näha matustel naervaid, irvitavad ja lihtsalt nautlevaid inimesi. Samas, miks mitte, kui on põhjust.

Meeleavaldajad kutsus Toompeale protestiaktsioonile Eesti Noorte Akadeemia. Paraku jäid noored teadlased uskuma ajakirjanduses avaldatut ja on kõrvust mööda lasknud, et tegelikult saab teadus nelja aasta jooksul 152, 4 miljonit eurot juurde.

Siiski kogunesid irvitavad tüübid täna nn matuserongkäigule Toompea lossi ja Stenbocki maja ette, kus põhjuseks oli meelt avaldada teaduse üheprotsendilise rahastuse üle.

Jääb muidugi arusaamatuks, kuidas saab seda taga leinata, sest kunagi pole teadusrahastus ühe protsendini tõusnudki, aga ega sellepärast siis pidu pidamata ei jää, kui kadunukest pole.

Võib-olla seetõttu oligi hängivate noorte teadlaste näod naeru ja irvet täis ning olengut ei suutnud kurvemaks ega morbiidsemaks teha ka kohale tassitud leinalintidega pärjad.

Skandeerivate matustelistele käis kaasa tundmas vaid paar sotsi (Jevgeni Ossinovski ja Indrek Saar), kes muidugi ise ei suutnud valitsuses olles teadusrahastust tõsta.

Seda kõike kokku võttes võib nentida, et erilist kurvastust teadusrahastuse teema noortes teadlastes ei tekitanud.

Aga kes ütles, et matused peavad kurvad olema. On teada küll juhtumeid, kus peielauas tõmmatakse surnumatjaga eesotsas nina nii täis, et ei mäletatagi, mille pärast kohale tuldi ja kui pastor minema sätib, soovib ta kohalejääjatele head peotuju jätku.

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused