Järjekordselt pettunud Kaja Kallase nõrk poliitikuvaist

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Kaja Kallas riigikogus.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas väljendas meediale pettumust, et tal ei õnnestunud Mart Helmet maha võtta, nii nagu ei õnnestunud tal valimiste võitjana ka valitsust kokku panna. Siit tekib küsimus, kas selline jõuetu poliitik üldse sobiks riiki juhtima.

Nagu oligi arvata, siis ühiskonda lammutav opositsiooni aktsioon siseminister Mart Helmele umbusaldust avaldada, kukkus eile õhtul haledalt läbi. Ainsa koalitsioonipartei saadikuna hääletas umbusalduse poolt Viktoria Ladõnskaja-Kubits Isamaast. Nõnda tuli umbusaldamise jaoks vajaliku 51 hääle asemel kokku 46 häält.

Pettunud Kaja Kallas ütles Delfile, et ta lootis, et pärast paaritunnist Helme grillimist tuleb rohkem Keskerakonna ja Isamaa poliitikuid nendega kaasa. Aga võta näpust! Siinkohal tunnistas läbikukkunud Kallas oma poliitilise tarkuse puudumist.

Kuigi valitsus on olnud ametis kõigest üks kuu, pole ei meedia ega poliitilised oponendid neile sadat kriitikavaba päeva andnu, nagu on seni poliitilises kultuuris olnud kirjutamata reegel.

Kallas lubas valitsuse õõnestamisega jätkata ning opositsioonil on taas võimalus järgmiseks umbusalduseks kolme kuu pärast.

Tähelepanuväärne on ka Kaja Kallase teadmised oma kolleegidest. Nõnda nimetas ta Twitteris Isamaa liiget Mihhail Lotmani tema isa Juri Lotmaniks, kes on juba eelmisel sajandil surnud. Kallase parteikaaslane Signe Riisalo pöördus aga Mart Helme poole tema poja Martin Helme nime nimetades.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused