Piinlik lugu: Keskerakond tantsib riigikogus sotside pilli järgi

Repliik,
©UU
Jevgeni Ossinovski, Jüri Ratas

Peaminister Jüri Ratas andis riigikogus Martin Helme (EKRE) küsimusele vastates mõista, et Keskerakond ei kavatse lasta kooseluseadust tühistada. Enne valitsusse saamist nõudis Keskerakond samuti kooseluseaduse tühistamist, kuid nüüdseks on nad langenud sotside mõjuvõimu alla.

Helme küsis Keskerakonna esimehelt Jüri Rataselt, kuidas kavatseb Keskerakond hääletada neljapäevaks kavandatud kooseluseaduse tühistamise eelnõu esimesel lugemisel.

Ratas vastas temale omaselt keerutades: “Fraktsioon kindlasti arutab seda küsimust ja saadikud teevad oma otsuse. Ma arvan, et me saame kõik sellest reaalsest situatsioonist aru, et täna on kindlasti meie erakonna ja meie fraktsiooni soov hoida seda, ma ütleks nii, et töist ja toimivat koalitsiooni. Ja kindlasti me soovime, et see koalitsioon kestaks järgnevate korraliste valimisteni.”

Sisuliselt ütles Ratas, et kooseluseaduse tühistamise poolt Keskerakond ei hääleta. Sellega on Keskerakond teinud kannapöörde, sest opositsioonis olles olid nad kooseluseaduse vastu. Kooseluseaduse tühistamise on jäigalt välistanud koalitsiooni üks kolmest osalisest, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kes on homoagenda kõige jõulisem läbisuruja Eestis.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esitatud kooseluseaduse tühistamise eelnõu tuleb riigikogus esimesele lugemisele homme. Tõsi, on võimalik, et hääletuseni ei jõutagi, sest riigikogu juhatus Eiki Nestori eestvedamisel koostas päevakorra selliselt, et enne eelnõu hääletusele jõudmist saab riigikogu tööpäev otsa – päevakorra varasemate punktide üle arutamisega on võimalik venitada kuni tööpäeva ametliku lõpuni kell 13. Loomulikult teeb riigikogu juhatus seda teadlikult, et kartellierakondade rahvasaadikud ei peaks enne 15. oktoobri valimisi rahva hulgas ebapopulaarse kooseluseaduse suhtes seisukohta võtma.

UU

Foto: Liis Treimann, Postimees

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused