Piirangud leevenevad, Riigikogu jätkab kaugelt, politsei kaotas pärast kärpeid huvi meeleavaldajate vastu

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Meeleavaldus Riigikogu ees häirib võimupoliitikuid ja paneb nad kaugistungeid igatsema.

Eestis lõdvendatakse koroonapiiranguid, kuid Riigikogu jätkab kaugtööga – osaliselt ilmselt seetõttu, et esmaspäeval olid taas tagasi ka meeleavaldajad koos politseiriigi ihalejate piltidega.

“Riigikogu jätkab mais kaugtööna. Hirm inimeste ees on üks põhjus, miks vargakoalitsiooni tegelased end peidavad,” kommenteerib EKRE Riigikogu saadik Urmas Reitelmann sotsiaalmeedias.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõepoolest, Riigikogu kaugistungid käivad tehnilises osas endiselt üle kivide ja kändude, aga peamiselt just koalitsiooni poolelt tahetakse edasi kaugtööd teha – kuigi vaktsineerimised peaksid juba ka paljudel poliitikutel tehtud olema.

Koalitsioonile on kaugistungid mugavad, sest need vähendavad võimalust, et vastata tuleb karmidele küsimustele tegematajätmiste osas, seda enam, et ka Riigikogu ette tulevatel valitsuse ministritel pole tavaliselt midagi öelda. Kodus saab töö ajal teha ka asju, mis päevavalgust ei kannata.

Kui Jürgen Ligi ja Valdo Randpere väidavad, et nad ei pea tööle tulles meeleavaldajatega kokku puutuma ja selgitusi andma, siis on nad ülbed politikaanid – just protestid seadusandliku intitutsiooni ees annavad rahvale võimaluse ka valimiste vahepeal saadikuid mõjutada, sest teisi võimalusi selleks pole.

Rahvahääletusi teha ei lubata, nagu näitas abielureferendum, allkirjade kogumine ja petitsioonid üldjuhul võimulolijaid ei loksuta – nii ongi ainsaks võimaluseks pintsakunööbist kinnivõtmine meeleavalduse ajal. Kui reformarid sellest aru ei saa, ei saa nad aru ka demokraatia toimimisest.

Esmaspäeval näitas politsei meeleavalduse vastu üles vaid väga loidu huvi – ilmselt on pärast suurtele jõudemonstratsioonidele järgnenud kärpeid PPA eelarves neile pärale jõudnud, et valitsus pani politseinikud tanki, aga lojaalsuse eest mitte ei premeerinud, vaid ajas käe korrakaitsjate taskusse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused