Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Piret Kivi selgitus: Michel Houellebecqi tugev kontrast hüvelise ja väärastunud maailma vahel

23.10.2020
Prantsuse romaanikirjanik, filmilavastaja ja luuletaja Michel Houellebecq
© Scanpix

Kuna mõned lugejad on protesteerinud Piret Kivi väga reljeefsete mõtteavalduste vastu, avaldavad Uued Uudised tema selgituse.

“Lugejate kriitika on üllataval kombel umbes sama, mis mul oli varem Michel Houellebecqi vastu. Pidasin teda väga heaks kirjanikuks, aga liiga räigeks. Kuid mingil hetkel käis mul peas klõps ja sain aru, miks ta nõnda kirjutab. Ta üritab luua tugevat kontrasti. Hüvelise maailma ja väärastunud maailma vahel.

Houellebecq oli muide ka vihakõne või millegi analoogse eest all kohtu all. Seda juba 2002. aastal (https://www.theguardian.com/books/2002/sep/17/michelhouellebecq vaadatud 23.10.2020). Moslemid olid ta peale väga pahased. Kohtunik mõistis ta aga õigeks ning ütles, et tal on täiesti õigus ilmalikus riigis islamit solvata.

Houellebecq ei ole kindlasti sallimatu ja paha inimene. Talle meeldib multikultuursus, kuid ta on väga vastu sellele, et tema riigist (Prantsusmaast) saab järsku mingi teine riik.

Näen Lääne-Euroopas palju head, kuid näen ka teatavaid väärastumisi ja sotsiaalseid probleeme, mis on minu meelest nagu hoiatused. Meil on veel võimalik valida rahulikum tee ning selle hulluse eest mingil määral pääseda. Lääne-Euroopa enam anno 2020 ideaal olla ei saa.

Loomulikult on Uutel Uudistel alati täielik õigus minu tekste mitte avaldada. Aga mulle jääb mu mõttevabadus.”

Piret Kivi