Poliitoravate nutulaul lisaeelarve ümber hakkas pihta

Repliik,
©Uued Uudised
Reformierakond ei suuda taluda, kui nende plaanid takistustele põrkavad.

Reformierakond on algatanud kampaania, mille eesmärgiks on näidata, nagu jääks lisaeelarvet blokeerida lubanud EKRE tõttu kogu elu riigis seisma – samas saaks valitsus arvestada opositsiooni kriitikaga selle suhtes. Aga PortoRollo valitsus seda ei taha ja pahandab, et tema teerullitaktikale seistakse vastu.

Maaeluminister Urmas Kruuse alustas põllumeeste üleässitamist. Tema sõnul tekitab lisaeelarve kinnitamise venimine muret, kuna võib mõjutada põllumajandustoetuste väljamaksmise tähtaegu. Kruuse unustab, et tegu on lisaeelarvega, mis annab põllumeestele lisa, kuid ei mõjuta põhitoetusi.

Peaminister Kaja Kallas väitis neljapäevasel pressikonverentsil EKRE-t kritiseerides, et “lisaeelarve kokku pandud, et kaitsta Eestit Venemaast tulenevate ohtude vastu ning selle kiireloomulisus on tingitud riigikaitselistest sammudest.” Tegelikult on kaitsekuluste osa seal isegi alla 2% SKP-st ning lisaeelarve oli tingitud pigem ukraina sõjapõgenikele raha eraldamise vajadusest.

“Ainult Eestis on miskipärast arusaam, et printsessierakonda ja nn poliitbüroo kitsa ringi tehtud otsuseid justkui pole kohane kellelgi vaidlustada,” ütleb selle peale tuntud ühiskonnategelane Peeter Espak.

Reformierakond peaks lisaeelarvet menetledes arvestama ka opositsiooniga, mitte suruma seda läbi teerullimeetodil – siis ei tuleks ka vastuseisu. EKRE esimees Martin Helme on öelnud, et vaid väike osa lisaeelarvest läheb inimeste toimetulekule ja kaitsekulutustele, suurem osa aga läheb Reformierakonna “omade” turgutamiseks ning hinnatõusude tegelikke põhjusi ei üritatagi kõrvaldada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused