Politoloog Martin Mölder tõestab, et EKRE-st saab ka vihakõneta rääkida

Repliik,
- Updated
©UU
On juba professionaale, kes vaatavad EKRE -t ühiskonna normaalse osana.

Peavoolumeediasse hakkab tasapisi ilmuma tervet mõistust, mida ei juhi pime viha EKRE vastu.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna inimesed on tõelised võitlejad, kuid samas ka inimesed oma tunnetega. Pole kerge igal hommikul alustada päeva sellega, et vaadata, kes on järjekordse solgiämbri ümber keeranud. Ja neid ämbreid on ootel terve rida – selle eest hoolitseb “sõltumatu” ajakirjandus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ahto Lobjakast pole mõtet rääkida, tema on patoloogiline vihakõneleja. Küll aga võiks nimetada selliseid nimesid, nagu Anvar Samost, Toomas Sildam, Vilja Kiisler ja paljusid teisi elukutselisi materdajaid, aga ka politoloogi Tõnis Saartsi ja uuringutevorpijat Juhan Kivirähki, kes ei jäta mitte kunagi oma kirjutistesse põimimata salvavaid vihjeid EKRE aadressil. Omaette ooper on veel noorepoolsed naised nagu Berit Nukka ja Airis Meier, kes kirjutavad artikleid sõna otseses mõttes selleks, et mürki pritsida.

Väga vähe on ajakirjanikke ja politolooge, kes väärivad tegelikult sõltumatu vaatleja nime. Pärast EKRE majandus- ja valimisprogrammide avaldamist on leidunud inimesi, kes on neid erapooletult analüüsinud või sarnaseid seisukohti esile toonud – võiks nimetada rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktorit Sven Sakkovi ja Superia korporatiivrahastuse tegevpartnerit Henrik Igastat.

Tõeliselt meeldiva üllatusena mõjus Postimehes arvamusloona ilmunud “Kuus nädalat valimisteni: Martin Mölder: valimislubadustest Suure Looni”. Politoloog Martin Mölder on väga tõsiselt, erapooletult ja arukalt vaadelnud valimiseelset olukorda, puudutanud sealhulgas EKRE-t, ja seda vähimagi vaenulikkuseta. Ei, ta ei kiida rahvuskonservatiive, vaid analüüsib reaalset situatsiooni. Kõik saartsid, kivirähkid ja kiislerid võiks õppida, mida tähendab professionaalsus.

“Sotside, Reformierakonna, Keskerakonna ja Vabaerakonna välja pakutud lubadused on olnud pigem tehnilist laadi, samas EKRE ja Isamaa lubadused on olnud rohkem poliitilised,” analüüsib Martin Mölder, lisades: “EKRE valijad paistavad teadvat väga hästi, mis on nende erakonna teemad. Nad toetavad oma erakonna lubadusi selgelt rohkem, teadmata, et need on EKRE valimislubadused. Võib eeldada, et EKRE kommunikatsioon oma valijatega on tugev.”

Muidugi on igal erakonnal hea kuulda, et nende valimisprogrammi kiidetakse. Veelgi parem on tunne, kui seda vaadeldakse tõsiselt ja hindavalt, mitte vihkamist täis sõnnikulaotamisena, mida teeb absoluutne enamus sellest seltskonnast, kes nimetab ennast sõltumatuks ajakirjanduseks. Martin Mölder tõestas, et saab ka vihakõneta arutleda.

Allikas: Postimees

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused