Postimees võttis loosungiks EKRE programmipunkti. Kas sisu tuleb ka järgi?

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Postimehest saab mõnikord ka asjalikku juttu lugeda. Pilt on illustratiivne.

Ajaleht Postimees muutis oma loosungit, mis kõlab justkui otsetsitaat Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna programmist. Kas jää hakkab murduma?

Postimehe peatoimetaja Peeter Helme teatas, et tänasest ehib Postimehe päist juhtmõte: „Seisame eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise eest läbi aegade.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta täpsustab, et see fraas viitab Eesti põhiseadusele. Täpsemalt selle preambuli kõige uuemale, 2007. aasta sõnastusele.

Ühtlasi haakub see ka EKRE programmiga, kes on alati deklameerinud, et eesti keele, kultuuri ja rahvusluse säilitamine on erakonna põhiline eesmärk.

Peeter Helme kirjutab: „See on see, mis kannustas Johann Voldemar Jannsenit ajalehte asutama. Teadupoolest sai Jannseni algatusest eestlaste rahvusliku ärkamise keskne häälekandja. Rahvuslik ärkamine valmistas aga ette pinnase meie rahva kujunemisele ajaloo objektist ajaloo subjektiks, kes teeb ise valikuid, langetab otsuseid ning viib ellu oma tahet. Nende taotluste tipp oli ja on rahvuslik iseseisvus.“

Pole paha. Jääb loota, et Postimees ja tema sõsarväljaanded oma artiklites nüüd ka uuest juhtmõttest juhinduvas ning see ideoloogia kajastub hoiakutes, mida evivad ka paremkonservatiivid.

Sest kõiksuguste lainetuste, moodsate suundumuste ning ajutiste tuulepuhangute mõjul ei tohi mitte keegi unustada põhilist – meie vaba Eesti iseseisvust ning väikerahva keele ja kultuuri säilitamist.

Selle eest on EKRE ka alati ja jääb alatiseks seisma. Erinevate vastuvoolude kiuste.

Seni oli Postimehe sloganiks üliigav “Värsked uudised Eestist ja mujalt”.

Meenutagem, aet alles eile toimus Riigikogus kahe probleemkomisjoni (eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni ja rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni) moodustamine, mille vastu astusid teravalt välja Reformierakond ja sotsid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused