Presidendi aastapäevakõnele vastates: millega tegeled, armas Kadriorg?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Selle ukse taga sai Sveta lootust. Pilt on illustratiivne.

Eesti rahvas tunneb suurt nukrust, kui mõelda, mida kõike võiks ära teha, kui meil oleks normaalne president.

Millega Sa tegeled, armas riigipea? Meil on ju parlamentaarne riik, kus mitte keegi peale rahvaesindajate ei saa teha seadusandlikke otsuseid, ja pole presidendi asi selgitada Riigikogule, mida ja kuidas ta peaks tegema!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

President, palun, tee oma tööd! Kaitse iseenda väärikust, mõista Eesti vajadusi, ära loe rahvale epistlit ja ole rohkem temaga koos, mitte ära edenda meie raha eest poliitturismi Okeaaniast Antarktikani, õpetades nii polüneeslastele kui pingviinidele digiriigi võimalusi.

30 aastat oleme selgelt paremuse poole püüelnud, kuid viimased kaks presidentuuri pole meil riigipeaga vedanud – üks neist oli jänkieestlasest “ärmataja”, teine presidendiks määratud euroametnik, kelle legitiimsusega on asjad mädad.

Kadrioru Pearud teevad oma rahvale suurima võimaliku karuteene – lõhestavad rahvast ja ühiskonda. Millal on president varem olnud opositsiooni, mitte kogu rahva riigipea?

Aga tänapäeval peab siia lõppu kindlasti juurde lisama väikese soovituse ka selle kohta, kuidas tuleviku aimamise vaidlustes tülli minemata Eesti elu edendada.

Igal linnul oma laul. Ainult Kadriorus lõõritatakse laulu, mille noodid on ette kirjutatud kusagil kaugel ja kõrgel, ja see pole Eesti rahvale tuttav laul! Naaskem eestimeelsete lugude juurde!

On olnud haiget tegemise aastad. Tulgu järgmine helgem – 2021. aastal saame uue presidendi, kes on kindlasti mõistlikum, sest hullemaks enam minna ei saa.

Alus: presidendi aastapäeva vihakõne

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused