President ei tule rahva rahustajana toime

Repliik,
- Updated
Estonian President Kersti Kaljulaid attends the swearing-in of the incoming coalition government in Tallinn

Valitsuse ametivande ajal tekitas vastakaid arvamusi president Kersti Kaljulaidi käitumine, mis laiemalt vaadates pole riigipeale kohane ning näitab, et ta ei tule otsustavatel hetkedel oma ülesandega toime.

Kõigepealt tuli ta Riigikogu saali tenniste ja sviitriga, mis kandis poliitilist sõnumit „Sõna on vaba“ ning mis sobib pigem Toompea lossi ees plakatitega seisvatele demonstrantidele või teismelistele, kes näitavad sel moel oma meelsust.

Edasi lahkus ta demonstratiivselt saalist, kui järg jõudis skandaali kistud Marti Kuusiku vande andmiseni.

Selle otsuse langetas ta emotsioonide ajel vahetult pärast seda, kui erinevad meediamajad Postimees ja Delfi olid peaaegu üheaegselt ajastanud selle ajani veel tõendamata „naisepeksu“ loo täpselt ministrite ametivande ajaks.

Kuigi hiljem möönis president, et ta on valmis koheselt Kuusiku ees vabandama, kui selgub, et ajakirjanduses avaldatu ei vasta tõele, oli see demonstratiivne samm juba astutud ning äratab presidendi kindlameelsuses teatud kahtlusi.

Riigipeana peaks just president olema see, kes seob ühiskonda kokku, rahustab inimesi ning püüdleb stabiilsuse poole. Kersti Kaljulaid peab enesele aru andma, et ta on meie kõikide juht, isegi vangide. Ent, tema minevikku teades ei saagi ta olla moraalimajakas.

On ettearvamatu, kuidas toimib selliselt käituv president kriisiolukordades, näiteks sõjaohu korral, kui kogu rahvas abitult tema poole vaatab.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused