Presidendi loodud Vabandav Eesti on järjekordne samm mõistusevaba ühiskonna poole

Repliik,
©UU
President Kaljulaid ei anna üldsusele edasi tegelikku pilti toimuvast.

Presidendi vabandamine skandaalse kantsler Lemetti ees paneb mõtlema, et milleni üks ühiskond lõppkokkuvõttes langeda saab.

Miks oli presidendil vaja sellist sammu teha, mis on kokkuvõttes sama jabur nagu kirjadega dressipluus Riigikogu saalis. Kui miski oleks tõesti Lemetti osas valesti läinud, siis olnuks presidendil palju võimalusi valitsuse otsust mõjutada – kasvõi riigipea autoriteediga, mida Kaljulaidil mõistagi väga napib.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Otsus lihtsalt Lemetti ees vabandada aga on igas mõttes jabur. Ühest küljest ei aita see kaitstavat kuidagi, teisalt jääb ka valitsuse otsus jõusse. President tegi mõttetu žesti.

Või siiski – selle sammu tegelik sisu on sügavam. Kaljulaid heitis selle vabandusega endalt igasuguse vastutuse nii Lemetti kui ka kogu skandaali osas ning ässitas ühiskonna valitsuse kallale: ma ei saa midagi teha, aga teie saate – minge selle kamba kallale, nemad on süüdi, lintšisid ausa ametniku ära! Ise aga särab õigluse eest võitlejana, olles samas lugematuid kordi näidanud, et tema õiglustunne on kõvasti kaldus.

Riigipea kasutab lausa iga sündmuse ühiskonna lõhestamiseks ära – ilmselt sobiks Kaja Kallase tigedad sõnad Jüri Ratase kohta pigem presidendi pihta.

Omamoodi tegelane kogu loos on Lemetti, kes naudib nüüd süva- ja püsiriigi toetust ning märtri staatust, selle asemel, et enda lubatud kohtutee ära käia ja selle otsusega mehelikult leppida – aga mis teha, kui mehisust napib.

Kogu loo taustal jääb ka Uutel Uudistel üle vaid Vabandava Eestiga liituda – vabandage, armas Eesti rahvas selle eest, et meil selline ebaõnnestunud president on. Kuigi ega meie selles süüdi pole, ta on lihtsalt euroametnikust riigipea-sarnane toode.

3 commentsOn Presidendi loodud Vabandav Eesti on järjekordne samm mõistusevaba ühiskonna poole

 • Avatar

  See on masendav, see on ängistav, millega tegeleb nn. president. Eesti vihkajate kildkonna eestkõneleja, keda ei huvi meie riik ja selle rahvas karvavõrdki, kes seisab vaid opositsiooni kaitsel, et see võimule saaks. Kolistab ämbritega üle piiride, külvates võõrastes segadust, äkki ongi nii, nagu tema räägib.Aga miks ei võiks allkirju koguma hakata, näidates sellega, et ta pole pädev oma ametis.

 • Avatar

  Millal me selles tagatoast etteaetud lillkesest lahti saame????????

 • Avatar
  Margus Peterson

  see prüsseli asehaldur “vabandas” tegelinski ees, kes oli (on?) aardla poldri afääri üks osalistest. kas ta kuusiku
  marti ees on vabandanud? ennem tõuseb päike prügikastist. sõnum oli üheselt mõistetav – varasta, valeta, siis oled
  sa tegija (parafraseerides klassikuid). sitzpräsidenti pole mõtet põlata – ta ei vääri isegi seda mitte.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused