President eelistas pingviine Auschwitzi mälestuspäevale ning see ei jäänud märkamata

Arvamus, Repliik,
- Updated
Koonduslaager.

ERR-i poliitvaatleja Toomas Sildam pahandab, et ei president Kersti Kaljulaid ega keegi teine Eesti tipp-poliitikutest ei läinud eelmisel nädalal Jeruusalemma, kus tähistati kümnete riigipeade osavõtul Auschwitzi koonduslaagri vabastamise 75. aastapäeva.

Nagu me kõik teame, suvatses meie president sel ajal minna huvireisile Antarktikasse, mida millegipärast välisvisiidiks kutsutakse. Presidendi kantselei ja ajakirjanduse vahendusel saime teada, et Kaljulaid kohtus seal pingviinidega.

„Kui tahame, et teised mõistavad Eesti kannatusi läbi 20. sajandi kahe okupatsiooni, siis peame näitama, et meie mõistame ka teiste kannatusi. Sest kui ütleme, et inimsusevastaseid kuritegusid ei saa unustada, peame olema nende mäletajate seas, nähtavalt ja veenvalt. Kohapeal ja oma sõnumiga,“ kirjutas Sildam.

Sildam arutles, et kui president ei tahtnud sinna minna, siis ehk oleks ta pidanuks rääkima otse peaminister Ratasega, et valitsusjuht esindaks Eestit holokaustifoorumil, või paluma riigikogu spiikrit Henn Põlluaasa.

Häda oli aga selles, et ka peaminister oli Eestist ära – ta viibis Davosises.

Mis puutub aga Henn Põlluaasa, siis esiteks pole talle keegi kutset saatnud ning teiseks näeb protokoll ette, et kui vabariigi president ja peaminister on korraga Eestist ära, nagu praegusel juhul juhtus, siis ei tohigi Riigikogu esimees kui üks kolmest Eesti esipersoonist riigist lahkuda.

Kommentaarid

4 commentsOn President eelistas pingviine Auschwitzi mälestuspäevale ning see ei jäänud märkamata

 • Avatar

  no keda kurat huvitab mingi auszvits? Seda enam et kui topitakse seda käsukorras peale ja ei ole see isegi loogiline! juudid virisevad ja korrutavad nagu katkine grammofoniplaat mingi 100 aasta taguse sündmuse osas, samas aga Eestis… nemad olid ise represseerijad ja on ka praegu. Kasv6i v6tame nende v2ljapressimised Euroopa pankadelt (1996 Sveitsis). Ning toimunud kommunismi kuritegude osas ei ole mingit huvi maailmas ja huvi puudub. Veel enam… mis neist juudikommunistidest ja NKVD käsilastest ikka taga igatseda. Huvitav asi on muidugist et poolakad ise tunnistasid et “gaasikamber” oli ehitatud kommunistide poolt peale II maailmas6da, ning veidraim on see et 90ndatel oli ka muudetud need arvud et kui palju oli seal “hukkunud”. Miskipärast on aga ikka neid kes elavad üle 8 koonduslaagrit, jutustused et kus 1000 inimest oli mahutatud 4×10 ruutmeetrisesse ruumi (25 inimest ruutmeetri peale!). Seega, et see k6ik toimiks, siis tuleb neil kogu si yhikute systeem ringi teha ja k6ik fyysikareeglid…

 • Avatar

  Paneme asjad konteksti kasutades numbreid Maailma Juudikongress (https://www.worldjewishcongress.org/en) mis annab välja ka oma ajakirja/si.
  Iga teatud aja tagant loeb see asutus ka oma rahva üle ja avaldab need andmed siis mingi aja pärast.
  Meid huvitavad lugemised toimusid aastatel 1937 ja 1947. Kui kokku lugeda kõik need juudid kes jäid samal ajavahemikul 3Riigi okupatsiooni alla saab tulemuseks nii..
  1937a oli neid okupeeritud (ja 3Riigi liitlaste aladel kus toimusid väidetavad repressioonid) aladel 3,2 miljonit. Aastal 1947 saadi samade aladelt tulemuseks 3,6m.
  Seega tekib õigustatud küsimus – kust võeti need selle nn holokausti ohvrid??? Keegi ei vaidlusta, et mõned juudid olid töölaagrites.
  Keegi ei vaidlusta, et paljud neist hukkusid haiguste tõttu ja 1945a “tänu” liitlaste pommitamistele tekkinud nälja tõttu.
  Kuid mitte keegi pole tänase päevani suutnud tõestada mitte ühtegi sakslaste poolt organiseeritud plaanitud juutide (või mis iganes grupi) tapmist.
  Samas on faktilised tõestused juutide kontrolli all olnud NLiidus programmid mille käigus hävitati füüsiliselt miljoneid inimesi.
  Kes tahab asjast täielikumalt pilti saada siis abiks on Ernst Zündeli, Robert Faurissoni, Germar Rudolfi jpt kohtuasjade materjalid.
  Kes tahab veel lisaks uurida siis iisraeli kodanik ja juut David Cole on teinud pika dokumentaalfilmi milles ka lükkab ümber enamuse holokausti narratiivist.
  Lisaks veel pikem ja ülevaatlikum projekt – https://concen.org/content/europa-last-battle-2017

  Seega kui võtta kõik need valed kokku mis saadavad seda sündmust siis ei oli see – kui teadlikult tehtud valik – tema esimene tark otsus Kadriorus.

  • Avatar

   veel enam, peale teist maailmas6da, juutide arv oli endiselt sama suur – ca 15 miljonit. Ning seda arvu on nad tagantj2rgi manipuleerinud,

 • Avatar

  Arvo Kask. Tuleks ikka osata teha vahet propaganda ja lihtsalt info, neutraalselt edastatud uudise vahel. Jõudu edenemiseks!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused