President idealiseeris oma kõnes naisepeksjat

Arvamus, Repliik,
- Updated
©Scanpix.
Kersti Kaljulaid

President Kersti Kajulaid tõi oma Eesti Vabariigi sünnipäeval Viljandis peetud järjekordses lõhestavas dotseerivas vihakõnes välja Tammsaare „Tõe ja õiguse“ motiivid, kuid läks kujundeid ja paralleele otsides nii hoogu, et pani eeskujuks meie rahva tüvitekstist tuntud kangelase Andres Paasi, kes oli teadupärast egoistlik, huumorisooneta naisepeksja ja tuim töörügaja.

Mäe Andrese heroiseerimise kõrval saab presidendilt koosa Oru Pearu, kes Tammsaare käsitluses on oma riugaste kõrval tegelikult südamlik mees ning kes meie kirjandusklassikas asub kõrvuti Joosep Tootsiga. Millegipärast on aga Toots üldsuse silmis saanud positiivse ning Pearu, vastupidi, negatiivse oreooli.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oru Pearut püüabki rehabiliteerida äsja presidendilt ordeni saanud „Tõe ja õiguse“ režissöör Tanel Toom, kes oma filmi lõpus jõuab sinnani, et positiivsed ja negatiivsed kangelased on justkui märkamatult rollid vahetanud. Seda on tunnistanud filmi ilmumisjärgsetes intervjuudes ka Tanel Toom ise, kuid meie targal riigipeal on see jäänud märkamata.

„Võib-olla mõnigi mõtleb pärast filmi vaatamist, et Pearu on äkki normaalsemgi mees ja hakkab sündima rohkem Pearusid,“ on Toom avaldanud Postimehele. Loodetavasti ei võta Kaljulaid seda teada saades noorelt loojalt ordenit tagasi… Küll aga on seesama president andnud ordeni naisterahva kallal vägivalda tarvitanud Tiit Ojasoole, kellelt tellis kunagi muuseas ka pingviinide paraadi kultuuriprogrammi.

Nii või teisiti on Kaljulaid kinni klišees, et Andres on üdini tore ja töökas mees ja võrdleb teda mineviku- ja opositsioonipoliitikutega, Pearu on aga tema silmis vastik tülinorija ning võrdleb teda EKRE-ga. Ei tahaks uskuda, et presidendil puudub funktsionaalne lugemisoskus, kuid pigem on selline lähenemine just nimelt populistlik.

Siit avaldub presidendina ammu läbikukkunud Kaljulaidi järjekordne kahepalgelisus, kes marsib Riigikogu saalist välja, kui ministrikandidaadile fabritseeritakse kahtlus perevägivallas ning toob rahvale eeskujuks kirjandustegelase, kes tapab tööga oma esimese naise, kiusab oma rasedat kaasat kõrgeid seatõkkeplanke uksele seades, peksab lapsed kodust välja ning karistab armukadedusest füüsiliselt oma teist naist.

7 commentsOn President idealiseeris oma kõnes naisepeksjat

 • Avatar
  Lingvistiline vets

  Nõh, toldja!

 • Avatar

  pildiseeria UUs ja Objektiivis — ideaalne näitusematerjal. Saaks juba ette saata, kui ta peaks nüüd näiteks Birmasse minema meie e-valimiste programmi võimalusi tutvustama.

 • Avatar
  Margus Peterson

  kekatsilt mõttetu möggga. et ta eesti piirist rääkides Eesti Vabariigi PÕHISEADUSELE sülitab, üllatab. aga ikke ei
  üllata, kui järele mõelda. seega võib teda külma kõhuga riigi reetjaks nimetada. seega – kekatsi enda sõnadega:
  prüsseli kontorirott on OHUKS eesti julgeolekule! ja minu sõna vähemalt sama vaba kui tema oma. kui mitte vabam.
  ps. soovitan vikerraadiost järele kuulata 13.45 – 14.oo eetris kõlanud vox populi saate. kommentaator TANEL annab
  kekatsi mulale eesti piiri osas ikke väga karmi hinnangu.

 • Avatar

  Kaljulaid meenutab oma riietuselt, eriti selle karvamütsi järgi, rohkem Vene kommunisti kui Eesti presidenti. Krüptokommunistidel ongi oma riietuskood, näiteks on Hillary Clinton kandnud halli mantlit, täpselt nagu, Stalinil, Maol ja Joun-Unil.

 • Avatar

  Eks need Sokud olegi pärit ajast, kui lapsepõlv oli kole aga Volgaga purjus kihutamine vaat, et jumalus ise. Siit ka Andreste kiitus, kes võivad kõike teha, isegi Isamaa täistükis kolmanda piirileppega ära kinkida.

 • Avatar

  Huvitav, et mis põhjusel Sokk kirjutab Sokk president suure tähega. Meie presidendi nimi ei ole ju President

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused