President Kaljulaid kiidab Afganistanis saavutatut, tõlgid aga on Talibani pärast hirmul

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Naised Kabulis.

President Kaljulaid kiitis hiljuti Afganistanis käies sealseid edusamme, eriti naiste hariduse ja õiguste osas, kuid kogu see jutt on sisutühi diplomaatiline möla, arvestades NATO lahkumist ja Talibani võimulenaasmise reaalsust.

Ehk siis – mis kasu on afgaani naistele nüüdseks saavutatust, kui keskaegsed pühasõdalased on naasmas? Pigem ootavad naisi repressioonid juba tehtu eest – kuidas nad julgesid Lääne elulaadiga kaasa minna!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellele viitab ka France Presse viimane uudis: “Kümned afgaanid, kes tihti eluohtlikes tingimustes USA sõduritele tõlkisid, väljendasid reedel hirmu, et pärast USA vägede lahkumist saavad neist Talibani sihtmärgid, ning palusid Washingtonil end mitte maha jätta. /…/ Nimetades end “unustatud sõjasangariteks”, kurtsid mõned tõlgid, et paljude lepingud USA ja NATO vägedega lõpetati päevapealt. /…/ Reedel kogunenud tõlkide sõnul elab neist umbes 3000 üle kogu riigi Talibani ja teiste džihadistide hirmus, sest töötasid võõrvägede heaks.”

Ilmselt elavad ka tuhanded ärksamad afgaani naised praegu just selles hirmus – mis saab meist liitlaste lahkudes? Nad ei vaja kiidusõnu tehtu eest, vaid reaalset kaitset võimalike ohtude eest.

President Kaljulaid võiks hoiduda oma kiitvatest avaldustest toimunu kohta, mis ei lähe kuidagi kokku tuleviku karmi reaalsusega. Aga selline ongi Lääne poliitikute stiil, rääkida ilusaid ent tühje sõnu, selle asemel et keskenduda reaalsetele murele. Mida räägib Kaljulaid siis, kui Afganistan peaks taas Talibani võimu alla langema?

Reede õhtul sai Logari provintsi pealinnas Pul-e-Alamis autopommiplahvatuses surma vähemalt 21 ja viga 100 inimest.

Loe ka President Kaljulaidi jutud Afganistani naiste saavutatust on õõnsad ja ohtlikud

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused