President Kaljulaidi sõna oli pikalt vait ega öelnud ka ärgates midagi

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Presidendi sõnavabadus on paroodiaks muutumas.

Sotsiaalmeedias valitses mõningane nõutus selle üle, et äsja palgatõusu üleelanud president Kaljulaid pole pandeemia ja eriolukorra osas sõnagi öelnud, aga üldine veendumus on see, et nii ongi parem.

Nüüd on riigipea siis sõna võtnud, et mittemidagi öelda. Peale selle, et rahvas peab kriisist väljumiseks üheskoos pingutama, mis on tematagi selge.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üllatuseks oli see, et EPL-is võttis kriitiliselt sõna vasakäärmuslik ajakirjanik Krister Paris. Kui juba see pool presidendiga rahul pole, siis on riigipea küll kogu ühiskonna jaoks tühi koht.

Sotsiaalmeedias populaarne poliitikavaatleja Harri Kingo küsib, et kas president on meil ikka nii suur autoriteet, et me tema sõna ammuli sui kõik ootame ja ilma selle tema sõnata me ei tea, mida teha?

“Et oleme temata nagu tibupojad, kes on oma kanaema silmist kaotanud? Tõesti või? ” ütleb Kingo. “Minu poolest võib president vait olla. Praegu pole ei ilukõnede ega pisarate valamise aeg. Ammugi mitte manitsemiste, halvustamiste ja tüli kiskumise aeg, nagu see on presidendil kombeks.”

“Praegu on tegude aeg ja ainus tõsiseltvõetav info, mis tõesti midagi maksab, saab tulla vaid kriisikomisjonilt, mida juhib peaminister. President olgu vait edasi. Tema vaikus on kuldne,” lõpetab ta.

Nii ongi. Praegune riigipea pole kunagi ühiskonda ühendanud ja temast pole asja ka tänases eriolukorras. Teda enam ei kuulda ja ei kuulata.

9 commentsOn President Kaljulaidi sõna oli pikalt vait ega öelnud ka ärgates midagi

 • Avatar
  Leo Viller

  Napoleon mainis kunagi, et on kaks asja, mis inimese tegutsema või mittetegutsema panevad – hirm ja isiklik kasu. Nii et arusaadavalt on seega olemas ka küllaltki palju reffide toetajaid. Loomulikult pole neid nii palju, kui meie ” küsitlused ” näitavad, sest ega eestlaste hulgas ikka nii palju väärakaid ei ole

 • Avatar

  To:varasalv, kas oled näinud või ise tundud,et nn. jumal on sind isiklikult avitanud, see millest sina räägid piipli kirjetest, on ju pappide kätetöö, mitte nn jumala ja kui ta oleks olemas, siis miks ei mõjutata ahneid riigijuhte, kes anastavad võõraid maid, hävitades kohalikku elanikkonda, MIKS, MIKS

 • Avatar
  Vahur Reede, saarlane

  Teatavasti (väidetavalt) ilma haigusnähtudeta koroonatesti ei tehta, kuna sellel pole peiteajal mõtet, tulemus on negatiivne.
  Eestis on üks erand ja eriolukorras saab kasutada uut tiitlit – “Kadrioru patsient”.

 • Avatar

  Buratino igakordsete tegude, sekkumiste ja s6nav6ttude puhul tuleks hoopis talle trahvi teha iga kord — “avaliku korra rikkumise” v6i eesti riikliku julgeoleku 66nestamise paragrahvi alusel.

 • Avatar

  Trump kuulutas homse päeva üleriigilises paastu- ja palvepäevaks. Sama tegi Soome rahvas 1939. Kui inimlikult on tehtud oma osa, mida saab teha, tuleb rahvana meelt parandada ja paluda Jumala sekkumist. Piibel, 2 Ajaraamat 7,14: … ja kui siis minu rahvas, kellele on pandud minu nimi, alandab ennast ja nad palvetavad ja otsivad minu palet ning pöörduvad oma kurjadelt teedelt, siis ma kuulen taevast ja annan andeks nende patu ning säästan nende maa.

 • Avatar

  Mina ei kujutagi ette, kui raske oli see kapist väljatulek, kus peab valitsust äkki kiitma hakkama. Ja ega seda nüüd eriti olnudki, mokaotsast ja põhisõnum- vaadake ise, kuidas hakkama saate. Et ka mina panustan millegiga siia või sinna, oh ei, ootan palga tõusu oma kuld kookonis. Murest murtud, et lennata ei sobi, kuigi viimane Ameerika oli juba asi teada, ikka läks. Võinuks vaikida päriselt, riiki see küll ei aita karvavõrdki.

 • Avatar

  Rahva ja riigi reetur !
  Igal oinal oma mihklipäev…!

 • Avatar

  Inimene pingutas, et järjekordse palgatõusuga toime tulla. Vähemalt üritas. Sellest ka senine vaikimine.

  • Avatar

   President Trump kuulutas homse päeva üleriigiliseks palvepäevaks. Soome rahvas palvetas ka 1939. Eesti rahvas mitte.

   Piibel, 2 Ajaraamat 7,14 ja kui siis minu rahvas, kellele on pandud minu nimi, alandab ennast ja nad palvetavad ja otsivad minu palet ning pöörduvad oma kurjadelt teedelt, siis ma kuulen taevast ja annan andeks nende patu ning säästan nende maa.

   Kui inimlikult on tehtud oma osa, siis tuleb edasi paluda Jumala abi ja sekkumist. Ei ole nii, et (ainult) MEIE teeme ja MEIE teeme, MEIE oleme tublid. Millal Eesti president ja rahvas ärkab?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused