President külvas Narvas hirmu asjata, kaevurid jätkavad tööd

Repliik,
- Updated
©UU
Rahandusminister Martin Helme juunis põlevkivikaevandust külastamas.

Kui rahandusminister Martin Helme käis juunikuus Auveres kohtumas kaevurite ja energeetikute ametiühingute esindajatega, rahustas ta nad töökoha kaotuse suhtes maha, ehkki Kersti Kaljulaid külvas mõni aeg hiljem samas paanikat.

Nüüd ongi selge, et mingit sellist koondamist ei tule, nagi juunis kardeti ning riigipea jutt kliimapöördest tulenevast põlevkivitootmise lõpetamisest oli lihtsalt vastutustundetu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aastani 2023 peab olema tagatud Narva elektrijaamades Eesti keskmine elektrivajadus, seetõttu jääb Eesti Energias kavandatud koondamislaine väiksemaks, ütles rahandusminister Martin Helme pärast eilset kohtumist ametiühingu esindajatega.

Eesti ei saa Helme sõnul siinses kliimavöötmes lubada, et kõrgtarbimise ajal tegelikku tootmisvõimsust ei ole: “See on Eesti julgeolekuküsimus.”

“Enne septembrit üritatakse teha veel koostööd, et võimalusel oleks see number väiksem,” ütles pärast nõupidamist koondamiste kohta BNS-ile ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.

“Saime kinnitust, et kaks energiaplokki lähevad reservi, säilitatakse ka personali poolt võimekus viimase aasta keskmises tootmismahus ehk 1050 megavatti. Lisaks on töös biomassi kasutamise lubamine kateldes ja nende asjade koosmõjus on praegu koondatavate piirarv 350 peale langenud,” rääkis ametiühingujuht. “Enne septembrit üritatakse teha veel koostööd, et võimalusel oleks see number väiksem,”

Enne räägiti juba üle tuhandest koondatust. Eesti presidendi Kersti Kaljulaid käis juunis kohapeal ja hirmutas kõiki, et põlevkivienergeetika aeg on saamas läbi ja tuleb tegutseda selle nimel, et praegu sellega hõivatud inimeste üleminek teistesse majandussektoritesse toimuks kiiresti ja sujuvalt.

President Kersti Kaljulaid sõnas 1300 kaevuri ja energeetiku töökoha kadumisega tekkiva võimaliku julgeolekuohu kohta, et see võib tekkida, kui inimeste suhtes ei olda ausad ja nad pannakse mingi väikese toetuse peale ootama olukorra muutumist energiaturul.

Mäletatavasti käis just enne seda ametiühingute esindajatega kohtumas Martin Helme, kes andis neile valitsuse nimel lootust. Nagu nüüd näha, oli neil sõnadel ka reaalne kate.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused