Priit Tali: võrdsus – kuidas?

Repliik, Satiir,
©UU
Naiste ja meeste roll ühiskonna peaks sõltuma rohkem kompetentsusest ja vähem poliitkorrektsusest. Pilt on illustratiivne.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali vaatleb oma humoristlikus repliigis seda, mis juhtub, kui inimesed asuvad oma soolisi tunnuseid “neutraliseerima”.

“Sugude võrdsusest on räägitud väsimuseni. Ometi peaks siililegi selge olema, et mehelik mees ja naiselik naine ei saa isegi teoreetiliselt mitte iialgi täiesti võrdsed olema. Muidugi ei ole seejuures üks „parem“, kui teine, kuid nad on ja jäävad siiski üüratult erinevaks.

Seega ülioluline küsimus, millele ei ole keegi võrdsuslastest siiani vastanud – kes ja mis suunas peaks muutuma, et võrdsust saavutada? Kas mehed peaksid muutuma naiselikuks? Või naised mehelikuks?

Või hoopis peaksid mõlemad tulema „keskpõrandale kokku“ – mehed naiselikumaks ja naised mehelikumaks, et mõlema soo iseloomulikud tunnused kaoksid?

Need kolm varianti on põhimõtteliselt väga erinevad. Ning vale tee valimine võib viia ebameeldivate tulemusteni.

Kujutlege nüüd Juhanit, kes kogu hingest tahab saavutada soolist võrdsust, roogib endast kangelaslike pingutustega välja kõik meheliku, omandab süviti kõik naiselikud tunnused ja … avastab siis, et naabri Maali on teinud kõik risti vastupidi!

Ja nüüd on meil naiselik Juhan ning mehelik Maali. Võrdsust ikka ei mingit, jama kui palju!

Siit siis üleskutse kõigile võrdsuslastele – tulge kokku ja arutage see küsimus põhjalikult läbi ning määratlege võrdsuse saavutamise „õige“ tee – kes ja millises suunas peab muutuma. Muidu on kogu vastav kampaania ja promo täiesti liiva jooksnud.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused