Priit Tali: võrdsus – kuidas?

Kui mehed muutuvad naiselikumaks ja naised mehelikumaks, siis peab jälgima sooneutraalset piiri, et osad ei vahetuks.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali vaatleb oma humoristlikus repliigis seda, mis juhtub, kui inimesed asuvad oma soolisi tunnuseid “neutraliseerima”.

“Sugude võrdsusest on räägitud väsimuseni. Ometi peaks siililegi selge olema, et mehelik mees ja naiselik naine ei saa isegi teoreetiliselt mitte iialgi täiesti võrdsed olema. Muidugi ei ole seejuures üks „parem“, kui teine, kuid nad on ja jäävad siiski üüratult erinevaks.

Seega ülioluline küsimus, millele ei ole keegi võrdsuslastest siiani vastanud – kes ja mis suunas peaks muutuma, et võrdsust saavutada? Kas mehed peaksid muutuma naiselikuks? Või naised mehelikuks?

Või hoopis peaksid mõlemad tulema „keskpõrandale kokku“ – mehed naiselikumaks ja naised mehelikumaks, et mõlema soo iseloomulikud tunnused kaoksid?

Need kolm varianti on põhimõtteliselt väga erinevad. Ning vale tee valimine võib viia ebameeldivate tulemusteni.

Kujutlege nüüd Juhanit, kes kogu hingest tahab saavutada soolist võrdsust, roogib endast kangelaslike pingutustega välja kõik meheliku, omandab süviti kõik naiselikud tunnused ja … avastab siis, et naabri Maali on teinud kõik risti vastupidi!

Ja nüüd on meil naiselik Juhan ning mehelik Maali. Võrdsust ikka ei mingit, jama kui palju!

Siit siis üleskutse kõigile võrdsuslastele – tulge kokku ja arutage see küsimus põhjalikult läbi ning määratlege võrdsuse saavutamise „õige“ tee – kes ja millises suunas peab muutuma. Muidu on kogu vastav kampaania ja promo täiesti liiva jooksnud.”

Kommentaarid