“Püha” Jevgeni murdumine: ministriamet ja erakonna juhtimine samal ajal käivad üle jõu

Jevgeni Ossinovski kohal EKRE oma vihmavarju ei hoia.

Sotside esimees Jevgeni Ossinovski teatas laupäevasel 7.04 erakonna volikogul, et paneb pärast  eelarvestrateegia läbirääkimisi tervise- ja tööministri ameti maha, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Ossinovski rõhus sellele, et ta peab vajalikuks sajaprotsendilist pühendumist erakonna asjadele. See on osaliselt mõistetav, kuna erakond on kriisis ja tema populaarsuskõvara pidev langemine nõuab asjaga tegelemist, juhul kui uuspunased ikka soovivad Eesti poliitikas edaspidi kaasa lüüa.

“Meie poliitikategemise fookuse nihutamine meie kesksetele teemadele tähendab seda, et järgmise 330 päeva jooksul pean mina isiklikult igapäevaselt selle nimel vaeva nägema. Seda ei ole aga võimalik teha, täites tervise- ja tööministri ülesandeid,” põhjendas Ossinovski.

Siiski on tunda aga ka kahte varjatud aspekti, mida minister oma jutus mõistagi välja ei too. Tähelepanelikule kõrvalvaatajale ei jää see aga märkamatuks. Esimene puudutab müüti Ossinovskist kui üliandekast ja ülivõimekast Eesti noorema põlvkonna poliitikust. Igaüks väsib ja ei ole selles mõttes erand ka sotside praegune liider, kellel ongi ilmselt kätte jõudnud teatud murdumise koht.

Teine aspekt puudutab ministri tööpõldu ehk tervishoiuvaldkonda ennast ning suurt hulka kriitikat ja ebapopulaarseid otsuseid, mida antud ala ministril lähiaegadel vastu võtta tuleb. Ilmselt otsustas sotside ladvik Jevgeni Ossinovski tule alt välja tuua, sest vastasel juhul pole tema mainest valimiste ajaks suurt midagi järgi jäänud.

Kommentaarid