Punane Soome: sirp ja vasar, Lenini skulptuurid ja seltsimehed

Arvamus, Repliik,
©Uued Uudised
Kui Soomes lehvivad äärmusvasakpoolsete punalipud, siis on Euroopa küll vabadustele selga keeramas.

Soomes, sadakond kilomeetri Helsingist põhja suunas asub Hämeenlinna lähedal Vanaja loss. Seal töötab golfikeskus ja hotell, mille külastajate seas on olnud nii Soome Vabariigi president kui ka põrguinglid, seal pidas oma pulmad vormeliäss Kimi Räikkonen.

See loss kuulus kunagi arstile, kel oli nii palju vara, et ta pidi selle haldamiseks oma praksise jätma. Ta ei tahtnud elada oma kuulsa suguvõsa lossis, vaid ehitas uue. Kui 80 toaga häärber valmis sai, teatas abikaasa: „Mulle siin ei meeldi!“ Juugendpargiga loss jäi jahilossiks, kus olid eraldi ruumid  Mannerheimile ning Fazerile. Sõja ajal müüdi loss saksa relvakaupmehele, seda külastasid Himmler ning Göring.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aga edasi juhtus nii, et pärast sõda tegutses seal aastaid kommunistlik kool, mis sattus raskustesse, kui Gorbatšovi ajal rahavool Nõukogude Liidust lakkas. Kommunistlik kool keset Soomet.

Viiburis on meres kindlus, millel kiri, et see on vana Vene linnus. Tegelikult rajasid selle rootslased, selle asemel enne asunud karjalalaste puitlinnus hävis juba 13. sajandil.

Diplomaat Arne Pajula on rääkinud, et eestlaste ettekujutus Soomest kui vabariigist on täiesti väär – vabariiki ei ole Soomes kunagi olnud ega saagi olla, sest soome keeles sellist sõna lihtsalt pole. Olemas on küll sõna vabadus, kuid Soome ise on hoopis tasavalta (võrdne võim).

Ja Soome on ainus riik maailmas, mille iseseisvust tähistavaks monumendiks on puu, see kuusk asub presidendilossist umbes kilomeetri kaugusel.

Ent alles 12 aastat tagasi, Soome eelmise juubeli eel räägiti meie põhjanaabrite seas tõsimeeli, et Helsingisse tuleks püstitada Soomele iseseisvuse andnud V. I. Lenini monument. See idee oli soomlaslikult siiras. Sama siiras on ka idee vastaste arvamus, mis kutsub Lenini monumenti tasakaalustama Hitleri mälestussambaga. Kotkas asub tänaseni 1978. avatud Lenini monument.

NATO-ga liitumist toetab vaid 22 protsenti soomlastest. Ikka selleks, et mitte Vene karu vihastada.

Soome uus peaminister pöördus oma kõnes kuulajate poole sõnaga „seltsimehed“. See on väljend, mis on meid ajaloos saatnud pool sajandit ning millel on verine varjund iga eestlase jaoks.

Soome tähistas hiljuti oma sünnipäeva. Sel puhul kanti Helsingi kesklinnas sirbi ja vasaraga punalippe ning karjuti loosungeid „Maha kapitalism, elagu sotsialism“.

Jutt Soome venesõprusest ei ole laest võetud, kuigi suur osa Karjalast on läinud. Need on faktid. Nagu seegi, et soomlased kardavad Helsingis liikuda, kuna see on nii multikultistunud. Soome teine riigikeel on rootsi keel, kuid idapoolsetes linnades on poodides venekeelsed sildid.

Aga Soome kõige populaarsem partei on põlisoomlased ja nende toetus kasvab. See on kõige selle eelneva tulemus.

Niisiis, mida ütles Mart Helme valesti, kui ta rääkis sellest, et punased võtavad Soomes võimu. Sellega asjaga on nali lihtsalt selles, et kõik teavad, aga keegi ei räägi.

2 commentsOn Punane Soome: sirp ja vasar, Lenini skulptuurid ja seltsimehed

  • Avatar
    Leo Viller

    Kaua aega ei saanud sellest libakoroshenkost aru, kas ta on idioot või terrorist. Nüüd on asi õnneks lõplikult selgunud. Ainult viimane idioot suudab iseendale terroristi sildi külge kleepida, kiites sisuliselt ühte maailma ajaloo kõige suuremat terroristi Leninit, kelle soovitused rahvaste ( eriti just vene rahva ) hävitamise suhtes olid – tapke, põletage , pooge, uputage, maha tuleb lasta veel rohkem jne. Ja rõõmuga tuleb nentida, et idioot olla on ikka hulga parem kui olla terrorist

  • Avatar

    Maha punased, kommarid, sotsialistid jm riigikukutajad! Elagu patrioodid Soomes ja Eestis! Toetus EKRE-le ja Perussuomalasille!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused