Puulased, tohtlased ja rehepapid ehk miks jääb üks kirjanik õnnitlemata

Repliik,
©Uued Uudised
Üks koht on teada, kus Kivirähk ennast verbaalselt tühjendamas käib. Pilt on illustratiivne.

ERR kirjutab, et 17. augustil olla “armastatud” kirjanikul Andrus Kivirähkil poolesaja täitumine. Enne õnnesoovide ütlemist tuleks jutuks võtta, kas üldse on midagi armastada.

“Parim sõber, keda armastab kogu Eesti!” väidab Delfi. Pidage nüüd hoogu – kui Kivirähk ei armasta kogu Eestit, siis miks peaks see teda armastama? Osa ehk, aga mitte kogu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Andrus Kivirähk kirjanikuna on päris hea. Aga sellest ei piisa. Head raamatut kätte võttes peab olema lugupidamine  autori vastu. Käesoleval juhul seda pole. “Puulane ja tohtlane” jääb ainult Kreutzwaldi ennemuistsetesse juttudesse.

Rahvuskonservatiividele on Kivirähk meelde jäänud patoloogilise EKRE-vihkajana, kes avaldab pidevalt sopa-Delfis oma õelaid arvamusi. Selline viha ühiskonna ühe osa suhtes ei anna mingit tahtmist ka tema loomingusse süveneda, olgu see kui hea tahes.

Nii Eesti vasakpoolne loomeseltskond elabki. Paljud ei käi enam sots Andrus Vaariku etendustel, ei kuula “blackface”-i kasutamist häbenevaid noorartiste, lülitavad raadio välja Peeter Ojat kuuldes, ja nii edasi. Osa eesti loomingust vajub varju, sest autorid lihtsalt ei meeldi.

Eks kahjukannatajad ole kõik – rahvusmeelsed inimesed, kes jäävad ilma mõnest heast teosest, loomeinimesed, kelle kunsti ei osteta, eesti kultuur, mis on saanud ideoloogiate heitluste tallermaaks…

Andrus Kivirähkile õnne ei soovi. Olgu me pealegi õelad ja väiklased. Siinkohal sobib öelda, et tema on ka. Aga ega rahvusmeelsed inimesed ei jää ka Kivirähkita millestki ilma.

Parem on sellistest eemal hoida, kes võivad taas juunipööret üritada ja siis “rahvavalitsuse” moodustada, nagu üks luuletaja 1940. aastal tegi. Vasakintelligents on alati rahvusriiklusele ohtlik olnud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused