“Rahva teenrid” rääkisid Rail Balticu ja EKRE osas suure hulga jaburusi kokku

Repliik,
raudtee, elron, rong, transport, Rakvere raudtee perroon
©Uued Uudised
Raudtee.

ERR-i saated muutuvad üha mõttetumateks, sest neis käivad ajakirjanikud annavad edasi oma ideelisi mullikesi.

Neeme Korv Äripäevast väitis, et kui asi jõuab nii kaugele, et tõepoolest Rail Balticu rajamine üle vaadatakse, võidakse üle vaadata ka valitsuse koosseis, sest Rail Balticu küsimus taandub ka sellele, et hakkame tõsimeeli arutama, kas tahame EL-is olla või mitte.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellise jaburuseni annab jõuda – poliitiliselt laetud ajakirjanikud seostavad juba iga asja kohese EL-ist lahkumisega. RB pole aga kuidagi projekt, mille ebaõnnestumine viiks El-ist lahkumiseni – pigem oleks projekti vastased rahul, et Brüssel sellist kulukat monstrumit ei toetanud.

Neeme Korv väidab ka, et olevat julgeolekuprojekt, samas kui avalikes aruteludes on seda alati vaadatud ennekõike majandusliku projektina. Julgeolekuaspekt on selle trassi puhul marginaalne, kui selle võib juba Suwalki koridoris Kaliningradi suunalt maha tõmmata.

Merilin Pärli ERR-ist märkis, et praegune olukord on vesi EKRE veskile ja võimalik, et nad ootavad, pöidlad peos, et tuleks otsus rahastamisreegleid muuta.

“See annab neile võimaluse öelda oma valijatele, et kuna see (Rail Balticu rahastamine – ERR-i toim) on majanduslikult ebarentaabliks osutunud, siis me loobume sellest,” lausus ta.

Tegelikult on selline otsus ka koalitsioonileppesse sisse kirjutatud ja EKRE on alati leidnud, et kui see trass rajada, siis mitte uue monstrumina, vaid olemasolevaid trasse kasutades. Lisaks ähvardab RB juba algusest peale tulla riigile meeletult kallis mitte ainult rajamisel, vaid ka ülalpidamisel, majanduslik tulu aga kaheldav.

Mis aga puutub “rahva teenritesse”, siis nende “tarka” juttu kuulates võiks kõik ajakirjanikud kohe ministriteks panna – ainult et Eestist on kahju.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused