Rahvusringhääling viskas õhku räige süüdistuse, jättes süüdistatavalt selgituse küsimata

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
ERR

Eesti Rahvusringhäälingut on sageli kallutatud kajastustes süüdistatud ja nüüd on see taas tõestust leidnud.

ERR kirjutab Eesti uudiste rubriigis: “Lukas: EKRE puusalt tulistatud kuul on tabanud Eesti sporti.” Loo sisu kõlab: “Kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) ütles, et EKRE vastuseisu tõttu kehtestamata jäänud erand kolmandatest riikidest sportlastele mõjub halvasti nii Eesti spordile kui ka turismisektorile. Lukase sõnul on sisuliselt tegemist puusalt tulistatud kuuliga.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogu loos saab isamaalasest kultuuriminister Tõnis Lukas ohtralt sõna EKRE süüdistamiseks, lisaks spordile aetakse rahvuskonservatiivide kaela ka turismi allakäik. Süüdistustesse haaratakse kaasa ka jalgpalliliit.

Samas pole ERR võtnud selgitust üheltki EKRE poliitikult, märgitud pole isegi seda, kas ajakirjanik on neilt vastust püüdnud saada. Sõna on saanud vaid peaminister Jüri Ratas, sedagi pressikonverentsi raames, kus ta mainib otsuse seotust koroonaviiruse leviku kasvuga.

Lõpetuseks mainitakse vaid: “Lõplik vastus tuli kolmapäeval, kus mitu korda arutatud teema päädis sellega, et valitsus otsustas erandit mitte teha.”

Sõltumatu ja kallutamata ajakirjandus, eriti aga rahvusringhääling pidanuks sedavõrd tõsise süüdistuse korral ka süüdistatavale sõna andma. ERR aga teatas taas läbi ühe isamaalase suu, milline tõbras EKRE on, ja jättis lugejaskonna seda laimavat ja vihkavat sõnumit seedima.

Ilmselt ei soovinud ERR EKRE selgitust ära kuulata, sest see võinuks olla liiga ammendav ja nullinuks ära suurepärase laimamisvõimaluse.

Kas rahvusringhääling leiabki enda töö olevat ühe valitsuserakonna vastu viha õhutada?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused