Rakvere ettevõtja: “Ma toetan Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsiooni”

Repliik,
- Updated
Roman Kusma

Lääne-Virumaa üks tuntumaid ettevõtjaid Reformierakonnast lahkunud Roman Kusma, kes kuulub parteituna Rakvere linnavolikokku ning on AQVA hotell-veekeskuse juht, kirjutas Virumaa Teatajas, et tema toetab igati Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsiooni.

„Tekkinud olukorras, kus reformierakond (RE) on valimised võitnud, aga keegi nendega läbirääkimisi pidada ei taha, on minu arust süüdi oravapartei ise ja ei keegi muu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Välistada variant ühe parteiga läbi rääkida ja näidata teisele juba enne läbirääkimisi rasvaste punaste joontega ette, millest RE ei tagane, on suur ülbus ning peab ütlema, et ka paras idiootsus. Kui sa isegi ei taha EKRE-ga koalitsiooni teha, siis kasuta teiste erakondadega läbi rääkides seda kaarti oma kasuks ära, aga ära lahmi.

Miks siis keegi ei taha RE-ga koalitsiooni teha? Eks seda teavad asjaosalised paremini, aga ju siis teatakse, et RE koalitsioonipartnereid kergesti petab, ja see pole ka ime, sest petta on saanud isegi omad.

Lääne-Viru inimesed teavad, et reformipartei toob riigikogu valimisteks Lääne-Viru valimisringkonna esinumbriks alati kellegi väljastpoolt meie maakonda. Teistel parteidel on esinumbrid meie kohalikud inimesed. Nagu reformil siis kohalikke tublisid inimesi poleks! Nii on meil kandideerinud viimasel neljal korral Kristiina Ojuland, Hanno Pevkur, Valdo Randpere ja Taavi Rõivas.

Kui Hanno Pevkur oli RE juhiks valitud, ütlesid kohalikud reformarid talle, et nad ei soovi tulevikus kedagi Tallinnast siia kandideerima, et tahavad oma inimest Toompeale. Saigi kokku lepitud, et kui RE võidab Rakveres kohalikud valimised, siis saab Lääne-Viru ise endale esinumbri määrata, ja esinumbrina peeti tookord silmas Marko Tormi.

Eelmised kohalikud valimised Rakveres võitiski suurelt RE, aga kui riigikogu valimised ukse ees olid, ei mäletanud peakontoris seda kokkulepet keegi ja nii toodigi Tallinnast seekord lausa kaks kandidaati Lääne-Virumaale kandideerima, lisaks Taavi Rõivasele veel Mati Raidma. Kuidas seda teisiti nimetada kui mitte omade petmiseks. Tekkinud olukorras mõistan ja toetan täielikult Marko Tormi, kes ennast nimekirja lõppu panna lasi, erilist aktiivsust valimistel üles ei näidanud ning teatas varakult, et kui tal isegi tekib võimalus minna riigikokku, siis ta sinna ei lähe.

(—)

Ja miks ei tohiks ausatel demokraatlikel valimistel suure võidu saanud EKRE valitsusse minna!? Neil on toetajaid kaks korda enam kui sotsidel. Ja ärme hakka ajama mingit fašistide ja natsistide juttu, et kohe hakatakse päid raiuma ja homosid lintšima.

Jah, ma olen nõus, et EKRE stiil on suhteliselt lahmiv ja nii mõneski küsimuses ollakse populistlikud, ka intelligentsust võiks nende väljaütlemistes rohkem olla, kuid teatud küsimustes mulle nende sirgjoonelisus ja otseütlemine meeldivad, näiteks pagulaste teemal. Tegelikult peaks seda paadipõgenike voolu Aafrikast õige sõnaga nimetama – ja see on inimkaubandus. Ma ei hakka seda teemat siin pikalt lahkama.

On loomulik ja igati inimlik aidata sõjapõgenikke ning minu jaoks on iseenesestmõistetav, et sõjakoleduste eest põgenevad eelkõige naised ja lapsed, aga mitte see, et üle Vahemere tuleb sadu 18–25-aastaseid mehi, kes pole pärit mitte sõjakolletest, kes on vahendajatele üleviimise eest maksnud kopsaka summa ning kes kohale jõudes ainult Euroopa sotsiaalabile loodavad.

Andkem koalitsioonile aega atra seada ja vaadakem, mis sellest sünnib, ning andkem hinnanguid siis, kui on, mida hinnata. Ma usun, et loodav koalitsioon ei tule kehvem kui viimane valitsuse kooslus ja et enam selliseid majanduslikke vigu ka ei tehta. Äkki suudetakse isegi Lätti kingitud aktsiisiraha tulevikus koju jätta.

Head inimesed, olgem positiivsed ja rahulikud, tegelikult ei muutu meie igapäevaelus suurt midagi. Päike käib iga päevaga kõrgemalt ja soojendab meid kõiki hoolimata sellest, keda keegi meist valis või mis vidin kellegi profiilipildil on.

Proovigem meiegi üksteist heade soovide ja naeratustega soojendada, mitte vihaste väljaütlemistega niigi väheste eestlaste vahele kuristikku tekitada.“

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused