Rassism valgete suhtes

Repliik,
©Scanpix
Võidukas Inglismaa naiskond

Äsja Londonis lõppenud Euroopa meistrivõistlused naiste jalgpallis kulmineerusid finaaliga Inglismaa ja Saksamaa vahel inglaste võiduga.

Spordiajakirjanik Tauno Tihti kirjutab, et Inglise meedias on turniiri vältel olnud suureks teemaks Inglismaa naiskonna rassiline koosseis. Võistkonda kuulub ainult kolm tumedanahalist ja needki pääsevad harva platsile. Teemat on kajastanud pikalt ja põhjalikult The Athletic, The Guardian jt. Üldse olevat naiste jalgpall liiga Lääne-Euroopa-keskne ja ka teiste riikide võistkondades rassilist mitmekesisust vähe.

„Probleemiga“ on lubatud tegelema hakata. „Kas tõesti peab treener varsti jälgima mängijate nahavärvi, mitte mänguoskust? Ja vaesed inglannadest Euroopa meistrid, kes peaks ennast nagu süüdi tundma, et on riigi parimatena valgenahalised. See ei ole rassism?“ küsib ajakirjanik.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused