Reformierakond esitas Riigikogule rahva suukorvistamise seaduse eelnõu

Repliik,
©Uued Uudised
Kaja Kallas on sama kahekeelne nagu kogu tema erakond.

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon andis parlamendi menetlusse eelnõu, millega tahetakse kriminaliseerida vaenukõne. Sisuliselt on tegemist rahva suukorvistamise seadusega, mis on vastuolus Eesti põhiseadusega.

Kaja Kallas leiab, et vaenu õhutamine ja avalik vägivallale kutsumine peaks olema kriminaalkorras karistatavad, isegi kui puuduvad konkreetsed ohvreid. Tegelikult on taoliste vihakõne seaduste vastuvõtmine õiguslik praktika, mis sillutab teed totalitarismile ja poliitilisele tagakiusamisele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestis pole uue “vihakõne seaduse” järele mingit sisulist vajadust. Viha õhutamise keelab juba praegu Eesti põhiseadus. „Rahvusliku, rassilise, usulise või poliitilise vihkamise, vägivalla ja diskrimineerimise õhutamine on seadusega keelatud ja karistatav. Samuti on seadusega keelatud ja karistatav õhutada vihkamist, vägivalda ja diskrimineerimist ühiskonnakihtide vahel,“ sedastab põhiseaduse paragrahv 12.

Mis on liberaalidel üldse vaja uut seadust? Euroopas on selliste seaduste vastuvõtmise peamine eesmärk vaigistada hääled, kes kiida takka liberaalide diktatuurile. Teisisõnu, vihakõne paragrahve kasutatakse eelkõige massiimmigratsiooni, islamit ja homoagendat kritiseerivate isikute tasalülitamiseks. Tegu on katsega piirata sõnavabadust, kuivõrd vihakõne alla võib paigutada mis tahes sõnavõtu, eriti kui kohtuasja algatamiseks pole ohvrit vajagi. Üleskutse pidurdada immigratsiooni islamiriikidest võib tõlgendada vihakõnena, sest see võib moslemeid solvata ja diskrimineerida.

On arusaadav, miks Reformierakond vihakõne kriminaliseerimist taotleb – see võimaldaks neil seaduslikult kõrvaldada avalikust arutelust kõik need hääled, kes nende multikultit ja immigratsiooni soosiva ideoloogiaga nõus ei ole, loomulikult käib jutt immigratsiooni pidurdavatest rahvuskonservatiividest. Vihakõneseadustega tahetakse murda inimeste vastupanu.

Vihakõneseaduste vastuvõtmine tuleb iga hinna eest ära hoida, et Eestist ei saaks totalitaarne ühiskond, kus kiusatakse taga teisimõtlejaid. Vihakõneseadus on inkvisiitorite, pealekaebajate ja küüditajate tööriist.

Tuletame meelde põhiseaduse paragrahve 40, 41 ja 45, mis lühidalt kokku võttes sedastavad: Igaühel on südametunnistuse-, usu- ja mõttevabadus. Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Tsensuuri ei ole.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused