Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakond lubas tuumaelektrijaama aastaks 2020, uus rahandusminister Akkermann elab teadmatuses

21.10.2022
Annely Akkermann
© Riigikogu

“Tuumajaama osas Reformierakond seisukohta kujundanud ei ole ja ausalt öeldes need aruanded ei ole ka veel valmis,” ütles reformierakondlasest vastne rahandusminister eilses Annely Akkermann „Aktuaalsele kaamerale“.

 

Tuleb välja, et uus majandusminister, kes on enda sõnul terve elu ministriametiks valmistunud, on halvasti kursis oma kodupartei ajaloo ja lubadustega.

Eesti Päevalehest (19.11.2008) võime lugeda:

Reformierakond kirjutas oma tegevuskavasse eesmärgiks rajada Eestisse aastaks 2020 oma tuumajaam ning kiirendada teiste energiajulgeolekut suurendavate ja kodanikele ning ettevõtlusele hinnasurvet vähendavate projektide elluviimist. Nende eesmärkide täitmiseks tuleks erakonna hinnangul seada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile eesmärgiks esitada Eesti oma tuumajaama rajamiseks vajalik seadusandlus valitsusele hiljemalt 2010 aasta kevadel ning alustada koos Eesti Energiaga viivitamatult vajalikke ettevalmistusi ja eeluuringuid.

Tõsiasi, et Reformierakond oma lubadusi ei täida ja eesmärke ei saavuta, ei ole kellelegi uudis.

Ent värske ministri Annely Akkermanni kommentaar „Aktuaalses meedias“ tekitab mitu küsimust. Kas Reformierakond on tuumajaama rajamisest loobunud? Või ei taheta enne valimisi tuumajaamast rääkida kartuses, sest see võib viia mõnes sihtrühmas hääli vähemaks? Või pole Akkermann oma koduerakonna tegemistega kursis?