Reformierakondlik valitsus lükkab majandusraskused rahva kaela

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Reformierakond teeb iga Läänest tulnud kriitika peale ennast kohe märjaks.

Eelmise majandussurutise ajal võimul olnud Reformierakond tekitab deja vu sellega, et lükkab kõik majandusraskused eelarve tasakaalu nimel taas rahva kaela.

Kaja Kallase valitsus leiab hetkel suurt kriitikat seetõttu, et on asunud igalt poolt kärpima – kuigi korruptsioonikoalitsioon viitab raha vähesusele, on selle taga Reformierakonna eelarve tasakaalu ülistamine, mis viib lõpuks ka maksude räige tõstmiseni.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakond naaseb oma läbikukkunud “peenhäälestuse” juurde. Eelarve tasakaalu otsitakse perede turvatunde ja regionaalpoliitika arvelt, aga ka mujalt, näiteks riigikaitses vajalikku ära jättes. Nüüdseks on jõutud kärpeplaanidega olukorda, kus asutakse laste huvitegevust kärpima.

Selles poliitikas pole midagi uut – ka eelmise kriisi ehk masu ajal sättis võimulolnud Reformierakond eelarve tasakaalu nimel kõik raskused rahva kaela, viies ühiskonna massilise vaesumise ja väljarändeni, selle asemel, et otsida riigipoolseid võimalusi inimesi aidata.

Reformierakond näib paaniliselt kartvat laenamist, kuigi soodsatel tingimustel on see tavapärane, sest aitab areneda – kui ollakse võimelised tagasi maksma, on laen loomulik. Nagu näiteks töötava noore pere puhul kodulaen – kui suudetakse tagasi maksta, on kodu mingi aja jooksul oma.

Seejuures aga kiidab PortoRollo koalitsioon heaks Euroopa Liidu taastepaketi, mis tähendab samuti laenu, kuid seejuures ka teisi liikmesriike käendades, sest EL-i poolt kriisist ülesaamiseks võetud laen on ühine. Selline poliitika tundub Jürgen Ligi aegadest käpas olevat, kui oldi valmis Kreekat kinni maksma ja makstigi.

Reformierakond on tänaseks oma rahvavaenuliku poliitika taastanud ja Keskerakond on nende kuriteokaaslane.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused