Reformierakonna kaitsekärbete sisu – puust ette ja punaseks

Repliik,
©Uued Uudised
Reformierakond teeb iga Läänest tulnud kriitika peale ennast kohe märjaks.

Sotsiaalmeedias kirjeldatakse tabavalt seda, kuidas Reformierakond kaitsevõimekust vähendab ja seda paremaks arusaamiseks korteriühistu näite varal.

“Kujutage ette korteriühistut, kus kogutakse hooldekuludeks aastas tuhat eurot, mida igal aastal vähehaaval tõstetakse. Siis otsustab korteriühistu juhatus, et maja tuleb ilmastikukindlaks muuta ja seda nelja aasta jooksul, nii osamaksu tõstes kui ka teisi võimalusi otsides (laen jne). Esimesel aastal tehakse korda aknad, teisel välisfassaad, kolmandal katus ja neljandal uksed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siis valitakse uus juhatus, kes teatab, et ajad on rasked, raha ei ole ning katuse, välisfassaadi, uste ja akende remont jäävad üldse ära. See-eest aga tõstetakse iga-aastane hooldekulude summa 1100 eurole.

Edasi räägib uus juhatus valjuhäälselt kõigile, kuidas nad maja eest hoolitsevad – näete, eelmine juhatus piirdus 1000 euroga, uus aga leidis võimaluse sinna veel sada eurot lisada.

Katus laseb aga endiselt läbi, aknad ei pea tuult, välisfassaad on niru ja uksed logisevad. Tagatipuks leitakse, et muruhoolduse võib kärpe korras ära jätta.

Nii on ka Reformierakonna ja Keskerakonna kaitsekulutustega – rannakaitse, keskmaa õhutõrje ja soomusmanöövervõimekus jäävad ära, aga üldkulusid, millest kaitsevõime üldse ei tõuse, näpuotsaga ikka kergitatakse. Ja orkestri pole lihtsalt vaja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused