Reformierakonnas on valitsenud pikemat aega pinged: Kaja Kallas närvitseb, Kalle Palling lahkub

Kalle Palling lahkub poliitikast viidates Reformierakonnas valitsevatele sisepingetele.

Pärast seda, kui Reformierakond 2016. aastal valitsuskoalitsioonist välja puksiti, pole sealne sisekliima enam endine ning see paistab välja ka erakonna juhi Kaja Kallase närvilisusest.

Kaja Kallas ei suutnud viimatistel valimistel oma ülbuses ja kogenematuses valitsust kokku panna ning nüüd üritab ta oma viga parandada, käies iga natukese aja tagant ajakirjandusele halamas, et ta võiks valitsuse kokku panna küll, kui Jüri Ratas tema poole üle tuleks.

Nüüd, kui suvepuhkused on läbi saamas, on Kallas veidi hinge tõmmanud ja alustanud oma mantrat taas. Selline mangumine on muutunud juba piinlikuks, et mitte öelda naeruväärseks.

Kaja Kallast, keda on heitnud Ratasele ette, et ta hoiab kümne küünega peaministri kohast, tiivustab tegelikult sama eesmärk.

Oma jutuga Kallas vaid püüab segada valitsuse tööd ning Reformierakonna positiivne programm näib olevat üksnes selline, et nendega oleks parem.

Kaja Kallase käitumist võib selgitada reformierakondlase Kalle Pallingu otsus poliitikast loobuda.

Nimelt teatas 2007. aastal poliitikasse siirdunud Palling, et põhjust poliitikast väsida andsid Reformierakonna sisemised pinged ning saamata jäänud ministrikoht.

12 aastat Riigikogu saadikuna töötanud reformierakondlane ütles Delfile, et pärast 2016. aastat toimunu tegi erakonnale väga palju haiget: „Mitte niivõrd opositsiooni langemine, aga sellele järgnenu. Poliitikast lahkumise meeleolu hakkas tekkima seetõttu, et mina ja päris paljud teised saime aru, et meie konkurendid polnud meist enam väljapool, vaid meie seas.”

Ta viitas haiget tegemise all pikalt kestnud korduvaid erakonna esimehe valimisi.

Ühtlasi rääkis Palling, et osa tema poliitikast lahkumise põhjuseid on ka see, et temast ei saanud kunagi ministrit.

Nõnda hakkab teostuma EKRE esimehe Mart Helme hiljuti välja hõigatud kuulutus Reformierakonna lagunemisest.

Kommentaarid