Rein Raud kui “moraalne värdjas”?

Repliik,
- Updated
1MM05SEP14O22

Hiljuti Tõnis Mäge avalikult mõnitanud Rein Raua poolt aastaid tagasi käibele toodud väljend “moraalne värdjas” näib igati kohase analüütilise tööriistana tema enese käitumise hindamiseks, kirjutab Varro Vooglaid portaalis Objektiiv.

Ühe juhtiva pahemintellektuaalina tuntud Tallinna Ülikooli endine rektor Rein Raud kirjutas mõne päeva eest Facebookis, et Tõnis Mäge ei tohiks kohe muusikuna maha kanda, olgugi et ta on näidanud üles “häbiväärset harimatust ja pealiskaudsust”, mis “peaks muutma tema autoriteedi kahtlaseks igaühele, kelle meelest tuleb ka oponente respekteerida.”

Raud toonitas patroneerivalt, et inimesed peaks “õppima eristama inimese loomingut ja teda ennast”, mistõttu “pole mingit põhjust kanda inimese kogu loomingut maha lihtsalt seetõttu, et tal on ebameeldivad poliitilised vaated.”

Loe edasi juba: Objektiivist

Foto: PM/Scanpix

Seotud lood: Tõnis Mägi: keegi teine peale EKRE ei taha enam vaba olla

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused