Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

REPLIIK: Isiklikud ja perekondlikud põhjused

17.11.2021
Tõnis Mölder
© Uued Uudised

Keskkonnaminister Tõnis Mölder (Keskerakond) teatas oma tagasiastumisest ja põhjendas seda isiklike või pigem perekondlike põhjustega. Vaid kümme kuud vastuolulises valdkonnas minister olnud Mölder ütles, et tuleb mõelda enda tervisele ja perele. Sel nädalalõpul puudub Monza MM-ralli etapilt eestlaste ebajumal Ott Tänak, kes võttis selle otsuse vastu juba mitu nädalat tagasi samuti isiklikele ehk perekondlikele põhjustele viidates.

„Minu eesmärk ei ole olnud kunagi olla salapärane, kuid antud olukord on seotud minu perekonnaga ja seetõttu olen tänulik fännide ja toetajate mõistvale suhtumisele. Avalik tähelepanu ei ole antud olukorras kohane ja täname kõiki osapooli senise privaatsuse eest,“ kirjutas ta oma blogis.

Isiklikele põhjustele viidates on lahkunud väga palju inimesi väga paljudelt elualadelt. Näiteks Rapla korvpallur, kahe linna vahel end jagama pidanud projektijuht või Eesti Raudteed juhtinud Raivo Vare.

Perekondlikule põhjusele viidatakse tavaliselt siis, kui on mingi rõõmus või kurb sündmus.

Aga iga endine koolipoiss mäletab, mida ta päevikusse kirjutas, kui ei viitsinud kooli minna: „Õpilane Juku puudus eile koolist perekondlikel põhjustel“.

Nii, et loo alguse juurde tulles, võib selle põhjenduse taga või kõrval olla tegelikult väga erinevaid muid põhjuseid. Nõnda selguski paar päeva pärast minister Mölderi pressikonverentsi, et tal on probleem mängusõltuvusega. 13. novembril sulges ta maksuameti e-teeninduses endale võimaluse mängida hasartmänge ning samal päeval pani kinni aja psühholoogi juurde. Nii, et viidatud tervise- ja pereprobleemid oli vaid pool tõde. Aga jah, kuidagi sümptomaatiline, et keskerakondlastel on ajast aega mingid jamad rahadega.