Repliik: Kas hakkame kõik valetama?

Repliik,
Riigikogu EKRE fraktsiooni nõunik Aarne Mäe

Palju vastakaid arvamusi tekitanud prokuröri otsus lõpetada avaliku huvi puudumise tõttu Mary Krossi kriminaalasi annab ühiskonnale selge sõnumi, et sihilik valetamine ja teadlik laimamine on täiesti aktsepteeritav tegevus.

See vaieldav otsus, mis on leidnud tohutult vastukaja, riivab tugevalt ühiskonna õigustunnet ning viitab samas üheselt erinevate prokuröride tasemevahele, et mitte öelda ebaprofessionaalsusele ja erapooletusele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ajal, mil valetamine poliitikute seas on avalikus ruumis pidevalt kõneaineks, ei saa unustada, et ka üksikisiku tasemel on valetamine taunitav. Iseäranis, kui seda on tehtud kohtus vande all ning sellega on kahjustatud kellegi mainet.

Veelgi enam – tegemist oli valimiste-eelse ajaga ning tegu võis käsitleda otsese katsega valimistulemusi mõjutada. Selle kaasuse põhjal võib järgmiste valimiste eel iga erakond oma eelarvesse 3000 eurot sisse kirjutada, et poliitilisi rivaale ja konkurente sihilikult laimata.

Lisaks poliitilistele tagamaadele, on tegu eeskätt tugeva eetilise probleemiga.

Asja võib vaadata ka sedapidi, et Mary Kross on välismaalasena sattunud seltskonda (Reformierakond), kus teda on tugevasti mõjutatud ning vaene hing on kaotanud adekvaatse pildi ja orientatsiooni. Selline näeb välja tagajärg, kuhu EKRE vastu suunatud hüsteeria on osa rahvast viinud.

Kuid kõige olulisem: see pretsedent loob aluse massilistele valetunnistuste andmisele ükskõik kelle või mille vastu ning sellega koos muutub niigi lõhestunud ühiskond veelgi hapramaks. Kõik, kes soovivad edaspidi kedagi laimata, võivad edaspidi viidata Mary Krossi kaasusele, millises teos puuduvat avalik huvi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused