REPLIIK Maasikad ajalehetuutus

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Pole enam mõtet eestimaist eelistada. Pilt on illustratiivne.

Neid ettevõtjad, kes on püsti hädas, on palju – teiste hulgas näiteks majutus- ja toitlustussektor. Maasikakasvatus on kitsas valdkond, kuid nüüd on neist saanud justkui kriisi suurim hädaline.

Pole kahtlust, et maasikakasvatajatel on tööjõuga probleeme. Aga praeguses olukorras tundub ka, et neid kasutatakse ära sisepoliitilistes mängudes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Maasikasvatajad on mures, ja nad tõstsid häält. Keegi meedias ja poliitikamaastikul märkas seda, ning rakendas probleemi oma huvidevankri ette. Aadresse pole vaja kaugelt otsida.

Põllumeeste mure jõudis avalikkuse ette. Kas see neid ka aitab? Vähemalt ühe kolmandiku puhul valitsusest on teada, et nendele on esmatähtis sisserände piiramine, et vene keel ei summutaks eesti keelt. Karjuda, et “enam ma teid ei vali”, on mõttetu – kõik teadsid juba enne valimisi, et rahvuskonservatiivid eelistavad oma rahvast sisserändajatele.

Probleem ei tekkinud üleöö. Midagi oleks pidanud tiksuma hakkama juba aasta eest, kui uus siseminister hakkaski võõrtööjõu kruvisid kinni keerama. Ilmselt loodeti, et kõik läheb vanaviisi edasi.

Kui on probleemid, on tark rääkida asjaosaliste ja otsustajatega ning käituda nii, kuidas olukord dikteerib. Said ettevõtjad valitsusega kaubale – ju siis on kompromissid võimalikud. Ei saanud – järgmistel valimistel tuleb teha muu valik, aga praegu otsida teisi lahendusi.

Kes meediat usaldab, see kannatab – Eestis on tänu ajakirjandusele juba kogu ühiskonnas levinud komme kiskuda asjaosalised avalikkuse ees alasti. Ka pretensioone esitavate ettevõtjate puhul on juba andmebaasidest leitud seda, kuidas nad tavaelus tegutsevad – ja paljude hädakisa ei lähe taustaga kokku.

Pöördumine meedia poole mingi avaliku kirjaga on pealtnäha mõjus, kuid tegelikult libe tee. Tegelik kasu laekub kellelegi teisele – poliitikud teenivad plusspunkte, meedia klikke, aga maal peab ikka oma vahenditega hakkama saama.

Kui maasikakasvatajad on veidigi mõistlikud, siis tormavad nad juba mööda asutusi, kes neid aidata saaksid, ning jooksevad mööda lehetoimetustest – seal on nende mure tänaste uudiste esilugu, mis homme on juba nupuke kolmandal-neljandal küljel, ja ülehomme unustatud. Nagu ühe ministri väidetav “naisepeks”, mis teemana enam kedagi ei huvita.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused