REPLIIK: Miks USA suursaadik Eestis tegelikult ametist lahkub

Repliik,
- Updated
©U.S. Embassy Tallinn, Facebook
USA suursaadik James D. Melville oli demokraatliku partei agendat edendav diplomaat.

Täna kuulutavad kõik Eesti peavoolu uudisteportaalid kooris “pommuudist”, et USA suursaadik Eestis James D. Melville Jr lahkub ametist protestiks president Donalt Trumpi poliitika vastu. Loomulikult jäetakse mainimata kõige olulisem.

Oluline on see, et Melville ei ole Trumpi või vabariiklaste erakonna määratud suursaadik! Melville’i määras 2015. aastal ametisse eelmine president Barack Obama, demokraatliku erakonna esindaja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

USA diplomaatilise traditsiooni kohaselt vahetab uus president reeglina diplomaatilise korpuse välja. See ei toimu automaatselt ametisse astudes, vaid pikema aja jooksul.

Väga suure tõenäosusega oli Trumpi administratsioon nagunii Melville’i tagasi kutsumas. Küllap mõistis ta, et Trumpi ametkonnas teda uus soe koht ees ei oota ja nõnda otsustas ta lahkuda fanfaarihelide saatel. Nii sai ta teha teene demokraatlikule erakonnale ja aidata kaasa Trumpi maine kahjustamisele.

Et Melville’I näol on tegemist demokraatliku partei agendat edendava diplomaadiga, annab muu hulgas tunnistust asjaolu, et selle aasta maikuus tõmbas Melville USA Tallinna saatkonna ees uhkusega masti LGBT-kogukonna vikerkaarevärvilise lipu, et tähistada üleilmset homofoobiavastast päeva. Homoteema on tähtsal kohal just demokraatliku partei agendas.

Tõsiasjast, et Meville teeb praegu ametist lahkudes poliitilist show’d, vaikib Eesti peavoolumeedia teadlikult, sest muidu võib jääda rahvale mulje, et Trump polegi loll, siga ja süüdi. Positiivne on aga kogu loo juures see, et Eestis saab varsti USA suursaadiku, kes astub ühte jalga USA administratsiooni politikaga, mitte ei tööta sellele vastu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused