Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

REPLIIK: populistid ja teised

-
02.07.2024
MATI KUKLANE

Jälgides meie liberaalset ajakirjandust tuleb tõdeda, et kõik peale liberaalide on populistid. Ja seda mitte ainult Eestis, vaid terves maailmas.

Prantsusmaal on nii parem- kui vasakpoolsed populistid. Trump USA-s on populist. Paljudes Euroopa riikides said jällegi populistid rohkem hääli kui eelmine kord.

Kes aga ei ole populistid – need on rohehullud, geiaktivistid, soomuutjad, majanduste hävitajad, valetajad, eneseimetlejad, riigivargad, altkäemaksuvõtjad, maksustajad, riigivara raiskajad, massimigratsiooni soosijad jne. Nemad on “lugupeetud” ühiskonnaliikmed, kelle tegevuse tulemusena on terve valge maailm teel kloaaki. Ja Eesti muidugi esirinnas.

Võrreldes teiste Balti naabritega meie allakäik jätkub. Kui Läti ja Leedu majanduskasv esimeses kvartalis oli +0,8 +0,9% ja inflatsioon nullis, siis Eesti ikka miinuses -0,5% ja inflatsioon +2,9%. Ajakirjandus võiks ometi asju õigete nimedega nimetada ja nentida: enamikus Euroopa riikides on just võimul populistid, kes oma väärastunud mõttemaailmas näevad tulevikku rohemajanduslikus geimaailmas, kus tööd teevad aafriklased ja moslemid ja kodanikud elatuvad kodanikupalgast. Üks riik ehitas kommunismi 70 aastat, millega see lõppes, seda mäletavad veel paljud.

 

Mati Kuklane, EKRE juhatuse liige