REPLIIK: Sotsist siseminister Anvelt tõmbas Euroopa Kohtu ees küüru selga

Rubriik Repliik On
- Updated
põlluaas

Kui Brüssel ütleb “hüppa!”, siis Eesti küsib, “kui kõrgele?”. Umbes sedasorti suhtumist väljendab sotsist siseminister Andres Anvelti kommentaar, mille ta andis eilsele Euroopa Kohtu otsusele, et EL-i liikmesriigid on kohustatud immigrante vastavalt kvoodile vastu võtma.

Anvelt ütles BNS-ile: “Euroopa Kohtu otsus on selge teetähis, mis andis vastuse teatud õiguslikele küsimustele. /…/Me toetame probleemide lahendamisel kompromissi otsimist, et meie lähenemine muredele oleks Euroopa Liidu tasandil ühine ja solidaarne.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sisuliselt andis minister oma ümmarguse vastusega mõista, et Eesti valitsus tõmbab Euroopa Komisjoni ees küüru selga – Brüsseli ukaasid on täitmiseks!

Poola peaminister on küll naine, aga “mune” on tal Anveltist tublisti rohkem. Beata Szydło põrutas pärast Euroopa Kohtu otsuse teatavakstegemist, et Poola valitsus ei muuda absoluutselt seisukohta migratsioonipoliitika küsimuses ning immigrante ei hakata vastu võtma.

Ungari välisminister Peter Szijjártó oli veelgi resoluutsem. “Euroopa Kohus on vägistanud Euroopa õigust ja Euroopa väärtusi. See otsus praktiliselt ja avatult legitimeerib Euroopa Liidu võimu liikmesriikide üle,” ütles Szijjártó. “Tõeline võitlus algab nüüd. Me kasutame kõiki juriidilisi vahendeid tagamaks …, et mitte keegi (teine) ei langeta otsust, kes saab siseneda Ungarisse.”

Eesti poliitikutest on ainult EKRE poliitikud kutsunud üles Euroopa Kohtu otsusele mitte alluma. Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison (EKRE)  juhtis tähelepanu ka sellele, et Eesti valitsus on migrantide ümberpaigutusprogrammi järjekindlalt nimetanud vabatahtlikuks, ehkki nüüd sai kinnitust, et tegelikkuses on tegu kohustusliku süsteemiga. “Eesti valitsus võlgneb avalikkusele selgituse, miks seni on rahvale valetatud,“ ütles Madison.

UU

Foto: LIIS TREIMANN/POSTIMEES

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused