REPLIIK: Riigiametite politiseerimine jätkub: sotsid mehitavad ministeeriumi parteisõduritega

Repliik,
- Updated

Valitsus vahetus, aga riigiametite politiseerimine jätkub endise hooga. Hiljuti lõppes avalik konkurss kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsleri ametikohale. Need, kes arvavad, et sellised konkursid on avalikke ees tehtav näitemäng, ei pidanud pettuma.
Riigikantselei tippjuhtide valiku komisjon (kõlab üsna erapooletult, eks?) valis 14 konkursil osalenud kandidaadi seast välja sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saare senise nõuniku, pikka aega erinevatel ametikohtadel sotse teeninud majandusharidusega Piret Hartmani, noore kena tütarlapse. Minister on muu hulgas kiitnud Hartmani suurt töövõimet.

Tõsi, kuna just SDE on Eestis see jõud, kellel on kange ideoloogiline kihk meie riik kultuuriliselt mitmekesistada, on sotsialist – eriti veel suure töövõimega sotsialist – selles ametis 100% loogiline valik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Et aga vähemasti ametijuhendi järgi peaks nimetatud asekantsler tegelema Eestis elavate vähemus- ja hõimurahvaste kultuurielu arengutingimuste loomisega, on vähetõenäoline, et meil ei suudeta leida sellele kohale vastava haridusega ning pikaajalise kogemusega kultuuriprofessionaali.

Kui uus valitsus tahab näidata, et nende eestvedamisel Eesti riigi valitsemisel ka tegelikult midagi muutub, tuleks lõpetada riigiametite mehitamine „oma jopedega“.

UU

Fotol kultuuriminister Indrek Saar.
Allikas: Eero Vabamägi / Postimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused