Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riik tahab suhkrumaksuga miljoneid teenida. Kõlab võikalt

30.09.2023
Tahad suhkrut võtta? Enne maksa, raibe!
© UU

Alati on räägitud, et riik olla inimeste jaoks, mitte inimesed riigi jaoks. Reformierakonna valitsedes on inimesed tehtud riigi orjadeks – mitte kunagi varem pole nii palju uusi makse välja mõeldud ja nii suurt maksukoormust kodanike õlgadele asetatud.

BNS-i uudis “Riik plaanib suhkrumaksuga teenida ligi 25 miljonit eurot” kõlab võikalt. Riik on nagu edukas ärimees, kes pumpab raha, kust aga saab (nagu Arvo Hallik oma “hingehaavadegi” puhul). See, kelle taskust raha tuleb, polegi justkui oluline. Aga tuleb see rahvalt, kelleta riiki polekski.

Lisaks tahab riik teenida suurperede, autode, ettevõtete käibe ja palju muu pealt ning meedia vahendab üha uusi “ideid”, kust võiks veel midagi võtta.

Maksud ei saa olla eesmärk omaette, aga Reformierakonna valitsedes see nii on. Õiges riigis saavad inimesed suuresti ise hakkama ja maksavad oma edult makse, millest kõike koos hoidev riiklik süsteem elatub. Vales riigis korjab riik inimestelt üha rohkem raha, et sellega ennast ülal pidada ja piskut “riigiabina” ka rahvale poetada. Kaja Kallas on just sellise riigi loonud.

Vanarahvas nimetas selliseid varanduste kokkukandjaid krattideks ja puukideks. Meil on krati- ja puukvalitsus.

Uued Uudised