Riike muutev massimigratsioon algabki maasikapõllult

Repliik,
- Updated
©AFP/Scanpix
Ukraina töölised lähevad Kiievis Soome erilennule.

Praegu massimeedia kaudu leviv seisukoht, mille kohaselt on odavaid ukrainlasi vaja tulekahju kustutamiseks põllumajanduses, sillutab teed sellele, et nii jääbki. Kõrvalmõjud aga on märgatavalt suuremad ja varjatumad.

Kui mingeid protsesse, hetkel massimigratsiooni piiramist, tahetakse läbi viia, siis praegune kriisihetk on hea, et asjad ühe hoobiga uuele alusele viia, mitte aga alustada järjekordsete eranditega. Sest kui põllumehed saavad oma töökäed, siis miks mitte ehitussektor? Ja siis teenindussektor? Ja olemegi uuel karussellil.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ajutine tööjõud muutub väga ruttu alaliseks. Hea töömees on kord hooajaliselt siin, siis tuleb teiseks hooajaks, ja varsti saab nõutud inimesena elamisloa, toob lõpuks pere järele ja seab ennast sisse. See on sadu kordi läbimängitud stsenaarium ja pole mingit alust arvata, et Eestis läheb asi teisiti.

Võõrtöölisi on Eestis juba kümneid tuhandeid, nad seavad ennast sisse, muudavad töö- ja elukeskkonna venekeelseks ja 42 miljoni elanikuga Ukrainal on neid kuhjaga juurde pakkuda, eriti Ida-Ukraina põgenike arvelt. Suurenev kogukond toodab ennast aina juurde ning 900 000 eestlasel (see arv on väljarände tõttu märgatavalt väiksem) pole midagi vastu panna, et Eesti ei muutuks rahvusriigist Ukraina oblastiks.

Kogu maailm on hädas tööjõu sisseveost tekkinud muredega – sakslased omaaegsete türklastega, prantslased põhja-aafriklastega, ameeriklased latiinodega… kõik nad alustasid hädavajalike töökätega ja said “boonusena” tohutud sotsiaalsed, poliitilised, demograafilised ja julgeolekulised pinged. Meil on juba nõukaajal sisseveetud venelased, nüüd toome juurde ukrainlased.

Tööjõu sissevedu, mis riiki demograafiliselt ei muuda ja võõraid sinna elama ei jäta, harrastavad kahjuks ainult Araabia naftariigid – liberaalne Euroopa teeb seda nii, et töökätest saadud kasu muutub ruttu sisemiseks katastroofiks.

Eesti probleem pole ainult ukrainlastes. Kõrgkoolide kaudu tuleb näiteks sisse Kolmas maailm, keda ei huvita haridus, vaid Wolti-Bolti kandam, ning muuhulgas laieneb islami mõju. On ju kõvasti suurenenud India, Pakistani, Iraani, Bangladeshi ja Nigeeria sisseränne, tekkinud omad kogukonnad ja Lasnamäel mõeldakse mošee peale, mida rikkad islamiriigid mõnuga toetaksid. Kus on mošee, sinna ilmuvad ka pommivöömehed.

Mis asja on islamiäärmuslasel ukraina maasikakorjajaga? Pealtnäha mitte miskit, kuid ühiseks nimetajaks on massimigratsioon. Ei saa keeta ukraina borši ühes paja servas. Ja kui võõraid hakkab ühes kohas lekkima, tuleb leke üleüldine. Migratsioon tuleb tõkestada, sest ka kõige väiksemad järelandmised on sisserände ja demograafilis-kultuuriliste muutuste tagauks.

Rahandusminister Martin Helme on lubanud põllumeestele igakülgset abi, välja arvatud võõrtööjõu lõikes. Massisisserände tõkestamine on EKRE üks olulisemaid põhimõtteid ja ettevõtjatele järele andes seda ei saavuta.

Pilt: Selline näeb välja Belgia Valloonia sotsialistliku partei valimisnimekiri Brüsselis – aina maroko nimed… Kas tahame oma riigile sama saatust?

8 commentsOn Riike muutev massimigratsioon algabki maasikapõllult

 • Avatar

  Aga mis on lahendus? Iga eestlane kasvatab ise oma söögi? Probleemide etteloetlemine pole ometi lahendus!

  Riigikogu liikmed Berg, Breivel, Espenberg, Grünthal … – tõesti eestlased? Pole üldse eesti nimed🤔!

  Palun sisu ja mitte mingit mõttetut populismi!
  Tänan!

  • Avatar

   See “populism” on üka demagoogia meistriklassi, keda Eestis esindab Reformierakond, sisse toodud mõttetu silt ja loosung!

 • Avatar

  90.-ndatel mindi siit Soome maasikaid korjama … Ei mäletata, kahju …

  • Avatar

   Mindi ja mis kurat sellest!? Keegi ei läinud sinna elama ja KÕIK pidid oskama soome keelt suhtlustasandil. Võrrelda Soome maasikaid korjama läinud eestlast Ukrainast Eestisse maasikaid korjama mineva venestunud ukrainlasega, on demagoogiaklass omaette!

 • Avatar

  See teine sabataja meenutab kangesti J.Ligi-
  . Kas lendab Ukrainasse tööjõu küsimustes?

  • Avatar

   Palun ehk kõigepealt Teilt endilt SISU ja mitte mõttetut haukumist! Artikkel on vägagi sisuline, tuues välja kõik probleemid ja ohud! Umbvenekeelne ukrainlane pole mitte millegi poolest parem siia 50 aasta jooksul veetud umbvenelastest, ülim naiivsus ja lollus on arvata, et nood kuidagi Eesti Vabariigile lojaalsemad on või eesti keele ära õpiksid. Kulla Kaie, mis moslemidesse puutub, siis olete Te veel eriliselt naiivne ja pimedusega löödud – neist AINULT PROBLEEME tulebki! Kui erakond püüab täita Eesti Põhiseaduslikke eesmärke ja mingite karvaste ja suleliste omakasust tingituna sissevedu, seda nüüd kindlasti EI OLE, siis tuleb seda toetada, mitte arulagedat ja lolli demagoogiat vastu panna!

 • Avatar

  Masendav, aga kahjuks õige jutt ja seda migratsiooni on koguaeg soodustanud refimaffia+ sots ja irl ,tänapäevaselt isamma

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused